• KONKURS MŁODZI KOPERNICY

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych odbył się VI Powiatowy Konkurs Młodzi Kopernicy.

Z dumą informujemy o sukcesie naszych uczennic:

Hanna Szweter zajęła II miejsce w kategorii matematyka;

Nadia Adamaszek zajęła III miejsce w kategorii język angielski.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• PALMIARNIA I KOLEJKOWO

W czwartek 11 kwietnia uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w wycieczce do Palmiarni i Kolejkowa w Gliwicach.

Najpierw odwiedziliśmy gliwicką Palmiarnię, która na wszystkich zrobiła duże wrażenie. Uczniowie pod opieką przewodników zwiedzali poszczególne pawilony i podziwiali przepiękne rośliny- ogromne palmy, bananowce, bambusy, kaktusy, drzewa cytrusowe, rośliny mięsożerne, rośliny przyprawowe i wiele, wiele innych. Spotkaliśmy także kameleona, patyczaki, węże, mrówki, wiewiórki oraz wiele gatunków ryb.

• KONKURSY POWIATOWE

Z dumą informujemy o sukcesach naszych uczniów w XXIV edycji Konkursów Powiatowych organizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie:

Konkurs z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych:

2. miejsce – Nadia Adamaszek, kl. 8 b

Konkurs z języka niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych:

• DZIEŃ MARCHEWKI

4 kwietnia uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Marchewki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod opieką pani Beaty Witek przygotował owocowo-warzywną kawiarenkę, w której można było nie tylko spróbować przepysznego, świeżo wyciskanego soku, ale również wziąć udział w licznych zabawach. Dzieci i młodzież zdecydowali się również ubrać na pomarańczowo oraz przygotować liczne marchewkowe dekoracje i gazetki, aby podkreślić wyjątkowość tego sympatycznego wydarzenia.

• WYNIKI KONKURSÓW

Przedstawiamy wyniki konkursów zorganizowanych z okazji Święta Liczby Pi:

Konkurs „Czy tu mi Pi-ka matematyka?”

1. miejsce – Ewelina Pilarska, kl. 6a

2. miejsce – Blanka Paśdzierny, kl. 6a

3. miejsce – Przemysław Duda, kl. 4b

Konkurs „OPOWIADANIE – Pi”

1. miejsce - Wiktoria Gorzawska, kl. 6a

• ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, do którego uczniowie naszej szkoły zawsze starannie się przygotowują. Od 18 do 20 marca dzieci i młodzież uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, a tuż przed rozpoczęciem wiosennej przerwy świątecznej – w klasowych śniadaniach wielkanocnych.

Wiele atrakcji przygotował również Samorząd Uczniowski pod opieką pani Beaty Witek. Członkowie samorządu przebrani za zajączki m.in. rozdali wszystkim uczniom jajka niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców oraz przeprowadzili zabawę polegającą na szukaniu lizaków w szkole. Było śmiesznie i radośnie, a satysfakcja z odnalezionych słodkości okazała się bezcenna.

• SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

W dniu 26 marca 2024 r. w ramach działań profilaktycznych uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w spotkaniach z funkcjonariuszami policji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Omówiona została tematyka odpowiedniego postępowania w sytuacjach zagrożeń. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, a także pogłębiły swoją wiedzę z zakresu poprawnych zachowań w sytuacjach niebezpiecznych oraz skutecznych sposobów ich unikania.

• Odwiedź nas na Facebooku

Sobota 20.04.2024
    • Konto Rady Rodziców

Bank Spółdzielczy w Tychach
      69 8435 0004 0000 0008 8037 0001

Uwaga!
      W tytule przelewu (wpłaty) należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

• 1,5% PODATKU

Szanowni Rodzice!