Strona główna

          • TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA

            W ostatnich dniach roku szkolnego nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję „Tydzień dla Bezpieczeństwa”, której celem jest przypomnienie najważniejszych zasad dbania o zdrowie, bezpieczeństwo i odpowiedzialne zachowanie podczas wakacyjnego wypoczynku.

            To dobry moment, aby utrwalić wiedzę, która może pomóc uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas letnich wyjazdów, aktywności sportowych oraz codziennego korzystania z internetu.

          • KLESZCZOOCHRONA

            Jak co roku klasy 1-3 wzięły udział w kampanii edukacyjnej Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy - Lekcja Kleszczoochrony. Wychowawcy przeprowadzili z uczniami zajęcia, których celem było propagowanie podstawowych zasad ochrony przed kleszczami i uświadomienie jak groźne choroby mogą przenosić. Dzieci dowiedziały się również jak prawidłowo usunąć kleszcza i że jest możliwość skorzystania ze szczepień ochronnych. Do realizacji zajęć wykorzystano materiały multimedialne oraz edukacyjne z kampanii.

          • SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W TYCHACH

            W dniu 12.06.2026 odbyło się spotkanie z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach dla klas II i III. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej Wybierz zdrowie oraz zajęciach dotyczących ochrony przed kleszczami. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z zasadami dbania o zdrowie m. in. poprzez aktywność fizyczną. Dowiedzieli się również jak rozpoznać kleszcza, jak należy się ubierać, aby zminimalizować ryzyko ukąszenia oraz jakie choroby przenosi.

            Zajęcia były dla uczniów bardzo inspirujące, a wiedzę, którą zdobyli podczas warsztatów na pewno wykorzystają podczas wakacyjnych wędrówek po lesie.

          • DZIEŃ RODZINY I POŻEGNANIE KLASY III

            12 czerwca w klasie 3c odbył się Dzień Rodziny połączony z uroczystym pożegnaniem klasy trzeciej.

            W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, rodzice i rodzeństwo. Uroczystość rozpoczęła się od występów artystycznych przygotowanych przez dzieci, które wzbudziły wiele wzruszeń i radości.

            Po części oficjalnej na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek. Następnie wspólnie spędzaliśmy czas podczas rodzinnego pikniku i grilla. Była to doskonała okazja do rozmów, integracji oraz podsumowania trzech lat wspólnej nauki i współpracy.

          • WYCIECZKA DO KATOWIC

            10 czerwca uczniowie klasy 8b udali się na wycieczkę edukacyjno-integracyjną do Katowic. Pierwszym punktem wyjazdu był spacer, podczas którego uczniowie mogli podziwiać architekturę miasta. Następnie młodzież udała się do Muzeum Śląskiego, gdzie w ramach edukacji regionalnej, wzięła udział w lekcji muzealnej „Dziedzictwo – Górny Śląsk kiedyś i dziś”. Celem zajęć było przybliżenie uczniom bogactwa kulturowego Śląska. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co kształtowało śląską kulturę na przestrzeni wieków, jak istotną rolę miał przemysł, głównie górnictwo na rozwój regionu oraz poznali sylwetki osób, które znacząco wpłynęły na rozkwit ziemi śląskiej. Po wizycie w muzeum ósmoklasiści udali się do laserowego centrum rozrywki Laserhouse, gdzie wzięli udział w zabawach integracyjnych. Jak sami uczniowie przyznali, było tam dużo radości, śmiechu i wspaniałych wrażeń, które długo pozostaną w ich pam

          • SPORTOWY PIKNIK RODZINNY

            Kolejny Sportowy Piknik Rodzinny za nami. Odbył on się 29 maja 2026 na boisku gminnym w Gostyni, aby uczcić Dzień Dziecka. Zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni i Radę Rodziców wydarzenie tradycyjnie przyniosło wszystkim wiele radości, uśmiechu i mile spędzonego czasu. Przyczyniły się do tego w ogromnej mierze atrakcje, które czekały na jego uczestników. Można wśród nich wymienić dmuchańce, fotobudkę, stanowiska z artystycznym malowaniem twarzy, zaplataniem warkoczyków, formowaniem balonów w kształty, bransoletkami czy tatuażami.

          • DZIEŃ DZIECKA

            Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim uczniom wielu powodów do uśmiechu, spełnienia marzeń, radości z odkrywania świata oraz beztroskich chwil każdego dnia. Niech dziecięca ciekawość i energia nigdy Was nie opuszczają!

            Serdeczne życzenia składają Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne.

          • WYNIKI KONKURSU

            W maju ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas 4-8.

            Tak przedstawiają się zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

            KLASY IV:

            Kamil Deghidy, kl. 4c

            KLASY V:

            Kornelia Kuc, kl. 5c

            KLASY VI (ex aequo):

            Róża Porwolik, kl. 6c

            Hanna Kielewska, kl. 6b

            Julia Koczy, kl. 6a

          • SUKCESY W KANGURZE MATEMATYCZNYM

            Nadeszły długo wyczekiwane wyniki tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur, który odbył się 19 marca. Konkurs od lat cieszy się popularnością wśród uczniów, rozwijając zainteresowania matematyczne oraz umiejętność logicznego myślenia.

            Z radością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Łącznie dziesięcioro uczniów zostało docenionych za swoje osiągnięcia i odebrało dyplomy oraz nagrody przekazane przez regionalnego organizatora konkursu – Śląskie Stowarzyszenie Oświatowe DELTA.

          • WYCIECZKA DO CHLEBOWEJ CHATY

            25 oraz 27 maja 2026 roku klasy pierwsze wybrały się na wycieczki do „Chlebowej Chaty” w Górkach Małych.

            Celem naszej wyprawy było przybliżenie życia naszych przodków poprzez udział w warsztatach rzemieślniczych. Podczas zajęć poznaliśmy podstawowe zboża oraz dawne maszyny rolnicze. Największą frajdą były jednak wyzwania praktyczne:

          • DZIEŃ STRATEGII UCZENIA SIĘ

            W piątek, 22 maja 2026 zorganizowany został w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni Dzień Strategii Uczenia Się. Inicjatywa ta miała na celu pogłębienie świadomości uczniów dotyczącej preferowanych stylów i strategii uczenia się, ulepszenie technik nauki oraz zwiększenie autonomii uczniów, która wymieniana jest przez specjalistów jako jeden z nadrzędnych celów współczesnej edukacji. Z racji tego, na specjalnie przygotowanym z tej okazji stanowisku uczniowie mogli wykonać quiz ujawniający ich dominujące style uczenia się, a tym samym wziąć udział w loterii z nagrodami, jak również zapoznać się z różnorodnymi oryginalnymi strategiami uczenia się, a także zagrać w edukacyjne planszówki. Na chętnych czekały ulotki podsumowujące wszystkie te informacje. Dodatkowo, uczniowie mogli wziąć udział w „Queście Kolorów” – grze terenowej wymagającej od nich sprawności fizycznej i 

          • SUKCES W KONKURSIE

            Z przyjemnością informujemy, że w powiatowym konkursie plastycznym „Świat w innym spektrum”, organizowanym przez Szkoła Podstawowa nr 3 w Mikołowie, uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki:

            II miejsce – Jakub Kurtek

            III miejsce – Daniel Matuszczyk

            wyróżnienie – Igor Kondziela

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • SUKCES W KONKURSIE INSTALOGIK!

            Wielki sukces Ewy Kłopot w konkursie InstaLogik!

            Z ogromną radością i dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły, Ewa Kłopot, odniosła wspaniały sukces w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym InstaLogik.

            W tegorocznej rywalizacji, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów z całej Polski, Ewa wykazała się niezwykłą wiedzą oraz umiejętnością logicznego myślenia. W zmaganiach dla klas piątych zdobyła zaszczytny tytuł Laureata II stopnia!

          • WARSZTATY MYDLARSKIE

            21 i 22 maja w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty mydlarskie, czyli kreatywne i edukacyjne zajęcia, podczas których uczniowie własnoręcznie wykonywali kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe.

            Dzieci poznały podstawowe etapy tworzenia mydła, wybierały kształty foremek, kolory, zapachy oraz dodatki dekoracyjne. Zajęcia rozwinęły wyobraźnię, zdolności manualne oraz pobudziły zmysły naszych uczniów poprzez pracę z różnorodnymi fakturami i aromatami.

          • WYCIECZKA DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO

            20 maja uczniowie klas 4a, 4b i 5c wybrali się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pierwszym punktem wycieczki był spacer z przewodnikiem w okolicach Zamku w Pieskowej Skale i słynnej Maczugi Herkulesa. Następnie uczestnicy wyruszyli na pieszą wędrówkę Doliną Prądnika do Bramy Krakowskiej oraz Źródełka Miłości, poznając po drodze ciekawostki przyrodnicze i legendy związane z regionem. Po przerwie obiadowej kolejną atrakcją było zwiedzanie niezwykłej Jaskini Nietoperzowej. Na zakończenie wycieczki uczniowie uczestniczyli w zajęciach linowych prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. Młodzieź mogła spróbować swoich sił we wspinaczce, zjeździe tyrolką oraz pokonywaniu drabinki speleo.

          • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

            Klasy 5a5b uczestniczyły w dwudniowej wycieczce do Wrocławia.

            Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję odwiedzić nowoczesne centrum wiedzy o wodzie Hydropolis, zwiedzić najciekawsze miejsca miasta oraz wziąć udział w spacerze śladem wrocławskich krasnali. Dużo radości dostarczyła również wizyta w Muzeum Iluzji, gdzie wszyscy świetnie bawili się, odkrywając niezwykłe eksperymenty i złudzenia optyczne.

          • MAM TALENT DLA KLAS 4-8

            Dziś w naszej szkole odbył się wyjątkowy konkurs „Mam Talent” dla uczniów klas 4-8!

            Na scenie nie zabrakło emocji, energii i sporej dawki talentu. Mogliśmy podziwiać śpiew, taniec, akrobatykę, występ mażoretkowy, grę na instrumentach oraz prace plastyczne. Każdy występ był wyjątkowy i pokazał, jak wiele pasji oraz odwagi mają nasi uczniowie.

          • MAM TALENT KLAS 1-3

            W dniu 20 maja, w naszej świetlicy szkolnej odbył się szkolny konkurs „Mam Talent” przeznaczony dla młodszych uczniów z klas 1-3.

            Kolejny raz mali artyści zachwycili publiczność i jury swoją kreatywnością, przygotowaniem i ukrytymi talentami. Wśród uczestników nie zabrakło małych wokalistek i tancerek. Uczniowie prezentowali również swoje talenty muzyczne grając na keyboardzie, gitarze czy ukulele. Małe gimnastyczki z zapałem i gibkością prezentowały akrobacje na materacach. Byli również uczniowie popisujący się wiedzą z zakresu motoryzacji, chemii, a także umiejętnością recytacji. Pod koniec pokazów w wesołym tonie rozbawił wszystkich mini kabaret. Podczas pokazów w tle na płótnach i sztalugach pracowały prawdziwe artystki. Wszyscy mali uczestnicy włożyli dużo serca i zaangażowania w swoje występy, ich pracę doceniło jury. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i upominki.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Odnośnik: https://wyry.pl/dla-mieszkancow/inwestycje-i-projekty/inwestycje-w-gminie/projekty-spoleczne/dofinansowane-przez-unie-europejska/kierunki-rozwoju-edukacji-podstawowej-w-gminie-wyry/

    • Odnośnik: https://wyry.pl/dla-mieszkancow/inwestycje-i-projekty/inwestycje-w-gminie/projekty-spoleczne/dofinansowane-przez-unie-europejska/edukacja-wlaczajaca-w-gminie-wyry/

    • Librus Synergia
    • Odwiedź nas na Facebooku

      • Facebook
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 23.06.2026
    • Konto Rady Rodziców

      Bank Spółdzielczy w Tychach
      69 8435 0004 0000 0008 8037 0001 

      Uwaga!
      W tytule przelewu (wpłaty) należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

    • 1,5% PODATKU

      Szanowni Rodzice!

      PODARUJCIE NAM 1,5% PODATKU

      Deklaracja PIT

    • Projekty i programy

       

      Odnośnik: http://gklasa5ab.wixsite.com/labprzy

       

       

       

       

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni
      • 32 218 76 00
        fax. 32 323 06 33
      • ul. Rybnicka 141
        43-176 Gostyń
        Poland
      • czynny od poniedziałku do piątku
        w godzinach 7.30 - 15.30
      • IrePisz_141
      • AE:PL-56590-82694-VAHIJ-26
  • Galeria zdjęć

    • brak danych