Strona główna
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III
20 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3 pt. „Emocje”.
W wydarzeniu wzięło udział 20 uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności interpretacji poezji.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Piotr Błoch
II miejsce – Hanna Bartecka
III miejsce – Oskar PintalWyróżnienia: Laura Szołtysek, Robert Weinert i Filip Okoń.
ŚWIĘTO LICZBY PI
19 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Wydarzenie to zakończyło tygodniowe obchody Święta Liczby Pi, które stały się doskonałą okazją do odkrywania piękna matematyki oraz czerpania radości z nauki. Uczniowie z zaangażowaniem podejmowali wyzwania, wykazując się wiedzą, kreatywnością, logicznym myśleniem oraz umiejętnością zapamiętywania.
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
17 marca nasza szkoła świętowała Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Z tej okazji korytarze szkolne wypełniły dekoracje z motywem trójlistnych koniczynek, a uczniowie założyli ubrania, w których dominowała zieleń. Dodatkowo, sale lekcyjne odwiedziły irlandzkie skrzaty rozdając słodkie skarby. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie poczęstunku oraz uczniom za włączenie się w tegoroczne obchody.
ETNODESIGN-WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLASY 1A
16 marca 2026 r. klasa Ia wzięła udział w warsztatach z etnodesignu organizowanych w Publicznej Bibliotece Gminnej w ramach projektu „W kierunku transformacji w Gminie Wyry”.
Podczas zajęć uczniowie poznali elementy tradycyjnego stroju śląskiego w wersji dziewczęcej, chłopięcej oraz kobiecej. Omówiono charakterystyczne hafty zdobiące merynki (chusty), a także pokazano przykłady ornamentyki na zopaskach (fartuchach).
WYCIECZKA KLAS 1
16 marca klasy 1c i 1d odwiedziły Pałac Baranowice w Żorach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach regionalnych, dotyczących śląskich tradycji ludowych i obrzędów związanych z powitaniem wiosny. Dzieci mialy okazję zrobić wiosenne motyle z papieru, odegrać przedstawienie o Pani Wiośnie, pośpiewać ludowe piosenki i udekorować wstążkami bibuły goik - drzewko iglaste będące symbolem wiosny. Zajęcia z kultury ludowej i historii lokalnej były dla dzieci bardzo ciekawe.
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
16 marca w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Turniej został przeprowadzony przez strażaków z OSP Gostyń, którym serdecznie dziękujemy za profesjonalne przygotowanie wydarzenia.
REKRUTACJA
Od 2 do 13 marca 2026 r. odbędzie się rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni.
Prosimy rodziców o zapoznanie się z zasadami rekrutacji oraz o wypełnienie odpowiednich dokumentów i złożenie ich w sekretariacie szkoły.
NOWOŚCI W NASZEJ SZKOLE
NOWE PRZESTRZENIE I NOWOCZESNY SPRZĘT W SZKOLE
Po feriach uczniów naszej szkoły powitała nowa odsłona sal lekcyjnych oraz korytarza na II piętrze. Zmiany zostały wprowadzone w ramach realizacji projektu unijnego
„Kierunki rozwoju edukacji podstawowej w Gminie Wyry”.
W trzech salach lekcyjnych - numer 13, 14 i 16 - wykonano prace modernizacyjne. Zamontowano sufity podwieszane, które wyciszają pomieszczenia, a także nowe oświetlenie LED zapewniające lepsze doświetlenie przestrzeni do nauki. Dzięki temu zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogą pracować w bardziej komfortowych warunkach.
SPORTOWY SUKCES
MAMY ZŁOTO! NASZE DZIEWCZYNY NIEPOKONANE!
Dziś nasza szkolna reprezentacja dziewczyn wzięła udział w powiatowych zawodach w minisiatkówce i pokazała prawdziwą sportową klasę!
Nasze siatkarki rozegrały świetny turniej, wygrały wszystkie mecze i nie przegrały ani jednego seta! Doskonała współpraca na boisku, waleczność i zaangażowanie sprawiły, że dziewczyny zasłużenie zdobyły 1 miejsce.
Ten wspaniały wynik oznacza również awans do kolejnego etapu- zawodów rejonowych!
PROJEKT ,,KLUCZ DO KOSMOSU" W NASZEJ SZKOLE
W styczniu nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu Klucz do kosmosu – zbuduj klucz telegraficzny i nadaj sygnał alfabetem Morse’a. Projekt jest jednym z elementów Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla misji IGNIS, którego stworzeniem i realizacją zajmuje się Polska Agencja Kosmiczna (POLSA). Pomiotami odpowiedzialnymi za misję IGNIS są Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT), Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) i Polska Agencja Kosmiczna.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - KONKURS
Z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy uczniów klas IV–VIII do udziału w konkursie Internet – pomoc czy pułapka?
Zadaniem konkursowym jest przygotowanie i przesłanie prezentacji multimedialnej (do 10 slajdów), która podejmie temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu,nawiązując do hasła konkursu „Internet – pomoc czy pułapka?”.
FERIE ZIMOWE 2026
Drodzy Uczniowie!
Życzymy Wam udanych ferii pełnych radości, odpoczynku i zimowych przygód. Niech ten czas pozwoli Wam naładować baterie i wrócić do szkoły z nową energią.
Wesołych i przede wszystkim bezpiecznych ferii!
BALE KARNAWAŁOWE
W tygodniu poprzedzającym ferie zimowe w klasach 1–3 odbyły się radosne bale karnawałowe.
Kolorowe balony i serpentyny pięknie udekorowały sale, wprowadzając wszystkich w wyjątkowy, pełen energii nastrój i zachęcając do wspólnej zabawy.
Najmłodsi uczniowie, przebrani za swoich ulubionych bohaterów i bajkowe postacie, z entuzjazmem uczestniczyli w tańcach oraz zabawach prowadzonych przez wychowawców w rytm dziecięcych przebojów. Nie zabrakło uśmiechu, śmiechu i wspaniałej atmosfery.
WYCIECZKA
Wspomnienie z wycieczki do Wisły - pozdrawiają klasy 4a, 4b i 5c!
2
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Konto Rady Rodziców
Bank Spółdzielczy w Tychach
69 8435 0004 0000 0008 8037 0001Uwaga!
W tytule przelewu (wpłaty) należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.













