DZIEŃ TRADYCJI ŚLĄSKICH
Jak co roku na początku grudnia uczniowie klas 1-3 obchodzili Dzień Tradycji Śląskich ściśle związany ze świętem górnika: "Barbórką". Dzieci miały okazję poznać ciekawą historię oraz tradycje Górnego Śląska podczas zajęć i zabaw. Były m.in. zagadki, prace plastyczne malowane węglem, spotkanie z górnikami, śląskie pieśni i tańce, poznanie stroju ludowego czy tradycyjnych potraw. Ponadto, dzieciom bardzo podobało się czytanie bajek i wierszy gwarą śląską, a także oglądanie ciekawych filmów i prezentacji o naszej małej ojczyźnie. Bądźmy dumni, że jesteśmy Ślązakami. To wspaniały region.
WIZYTA W TEATRZE
4 grudnia klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Teatru Żelaznego w Katowicach na spektakl muzyczny pt. "Grinch". Widzów urzekły piękna scenografia, wyjątkowe kompozycje muzyczne, zjawiskowe kostiumy i efekty specjalne, a także zachwycające układy choreograficzne utalentowanej obsady. Wszystko to przeniosło dzieci i dorosłych do magicznego świata Świąt Bożego Narodzenia oraz dostarczyło niezapomnianych wrażeń.
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY
Przedstawiamy wyniki MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU SZACHOWEGO:
I miejsce - Oliwier Krymer, kl. 7b
II miejsce - Jan Rokicki, kl. 8a
III miejsce - Kacper Chrószcz, kl. 7c
Gralulujemy!
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
UCZTA BOGÓW
Kolejny rocznik piątoklasistów zakończył lekcje o mitologii greckiej tradycyjną już w naszej szkole ,,Ucztą bogów". Jak zwykle dzieci przebrały się za wylosowanych bohaterów mitów, następnie wykazywały się wiedzą i ucztowały.
23
WIZYTA WICEWOJEWODY ŚLĄSKIEGO
4 grudnia szkołę odwiedził nasz absolwent - wicewojewoda śląski pan Michał Kopański. Spotkał się on z uczniami klas 8 i przedstawił im prognozowane perspektywy rozwoju kariery zawodowej w województwie śląskim. Wskazał zawody, które będą szczególnie potrzebne w kolejnych latach i zachęcił młodzież do rozwijania swoich kompetencji w zakresie nauk ścisłych oraz znajomości języków (zarówno tych obcych, jak i rodzimego). Dzięki temu spotkaniu decyzja o wyborze szkoły ponadpodstawowej na pewno będzie łatwiejsza dla jego uczestników.
ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE
W minionym tygodniu tradycyjnie świętowaliśmy Andrzejki. W rolę wróżek i czarodziejów wcielili się uczniowie klas siódmych i ósmych należących do Wolontariatu i Samorządu szkolnego zapewniając dobrą zabawę młodszym kolegom i koleżankom. Podczas wesołych spotkań z “wróżkami” można było dowiedzieć się co nas czeka w najbliższej przyszłości.
LEKCJA NIE Z TEJ ZIEMI
26 listopada uczniowie klasy 7b wzięli udział w Lekcji nie z tej Ziemi, która zorganizowana była przez Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO i Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia przeprowadziła, łącząc się z młodzieżą online, dr Agata Kołodziejczyk. Tematem spotkania było analogowe szkolenie przyszłych astronautów i astronautek.
CZERWONY KAPTUREK W DOMU KULTURY
Czerwony Kapturek zawitał do Domu Kultury.
Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną, w minionym tygodniu uczestnicy szkolnego kółka teatralnego wystąpili na scenie gostyńskiego Domu Kultury przed szczególną publicznością.
21 listopada na widowni zasiedli przedszkolacy z Gminnego Przedszkola w Gostyni, a 26 listopada występy podziwiali seniorzy z gostyńskiego klubu „Senior +” oraz wyrskiego klubu „Dobry Czas”.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie klasy I-III wzięły udział w kreatywnych i twórczych warsztatach pt. „Zrób Misia”, podczas których stworzyły swoją własną przytulankę. Misie zostały wykonane z delikatnego i przyjemnego w dotyku materiału oraz indywidualnie ozdobione, co nadało im niepowtarzalny charakter. Uczestnicy warsztatów otrzymali również akt nadania imienia dla swojego pluszaka. Wszystkie maskotki aż prosiły się o przytulenie!
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
Tego dnia uczniowie dowiedzieli się, że istnieje dokument o nazwie Konwencja o prawach dziecka, który stanowi o ich prawach i do którego przestrzegania zobowiązały się prawie wszystkie kraje na świecie.
Dodatkowym akcentem na korytarzach był kolor niebieski dominujący w naszych stylizacjach. Kolor ten jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, a w szczególności tymi, których prawa nie są respektowane.
BEZ MATEMATYKI NIE MA FIZYKI
19 listopada odbył się konkurs matematyczno-fizyczny „Bez matematyki nie ma fizyki”. Głównym celem było rozwijanie zainteresowań matematycznych i fizycznych, kreatywności w myśleniu oraz popularyzacja fizyki i matematyki wśród uczniów naszej szkoły. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach:
KONKURS PLASTYCZNY
18 listopada w auli przy parafii św. Wojciecha w Mikołowie odbyła się gala rozdania nagród dla uczestników Diecezjalnego Konkursu Plastycznego Modlitwa- Ojcze nasz.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że spośród 250 uczestników konkursu czworo uczniów naszej szkoły zdobyło miejsca na podium:
Amelia Karwowska i Faustyna Sajdok- miejsce I oraz Aleksandra Dygudaj i Michał Steczek- miejsce III. Serdecznie gratulujemy.
TYDZIEŃ Z TABLICZKĄ MNOŻENIA
15 listopada w naszej szkole rozpoczął się Tydzień z Tabliczką Mnożenia. Na lekcjach matematyki uczniowie ćwiczyli sprawność rachunkową poprzez różnorodne gry i zabawy. Punktem kulminacyjnym były krótkie egzaminy oraz wyłonienie Ekspertów Tabliczki Mnożenia w każdej klasie. Matematyczne święto zostało zorganizowane w ramach obchodów XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA
14 listopada obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza.
Z tej okazji wszystkie klasy naszej szkoły wzięły udział w konkursie pt. „Dzieci w walce o Czyste Powietrze”, organizowanym przez Gminę Wyry, w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej.
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem jakości powietrza, podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie wpływu jakości powietrza na zdrowie człowieka i środowisko, wzrost poziomu wiedzy na temat zanieczyszczeń oraz działań podejmowanych na rzecz ich zmniejszenia, pobudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej uczniów.
ŚWIATOWY DZIEŃ KANAPKI
W listopadzie obchodzony jest Światowy Dzień Kanapki. W minionym tygodniu uczniowie klas 1-3 uczcili go poprzez samodzielne przygotowywanie tych przysmaków w swoich klasach. Wychowawcy przypomnieli im o zasadach zdrowego odżywiania się i higienie podczas przygotowywania posiłku. Powstało wiele smakowitych i kolorowych kanapek z lubianych przez dzieci produktów. Była to również dla uczniów świetna zabawa rozwijająca kreatywność, wyobraźnię i zdrowe nawyki żywieniowe.
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Konto Rady Rodziców
Bank Spółdzielczy w Tychach
69 8435 0004 0000 0008 8037 0001Uwaga!
W tytule przelewu (wpłaty) należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.