• REKRUTACJA

• Od 4 marca do 15 marca 2024 r. odbędzie się rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni.

Prosimy rodziców o zapoznanie się z zasadami rekrutacji oraz wypełnienie odpowiednich wniosków i złożenie ich w sekretariacie szkoły.

zasady i wnioski do pobrania

• TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

• 15 lutego w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej przeprowadzili strażacy z OSP Gostyń w składzie: dh Mirosław Skorek – prezes zarządu, dh Kacper Siwek – zastępca naczelnika, dh Krzysztof Gamża – sekretarz. A oto wyniki. W młodszej grupie wiekowej, do której należą uczniowie klas I-IV, pierwsze miejsce wywalczył Sebastian Laksa, drugie - Filip Kempa, a trzecie - Tomasz Laksa. W starszej grupie, stanowiącej dzieci i młodzież z klas V-VIII pierwsze miejsce wywalczył Miłosz Michalczyk, drugie miejsce zajęła Hanna Szweter, trzecie miejsce zdobył Kacper Michalczyk. Sebastian Laksa oraz Miłosz Michalczyk będą reprezentować Szkołę Podstawową im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni oraz OSP Gostyń w powiatowym etapie turnieju.

• PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE

• Od 22 stycznia do 14 lutego 2024 r. trwała akcja pt. „Podaruj książkę bibliotece”. Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Szkoła pozyskała 250 woluminów, dzięki którym księgozbiór biblioteki powiększy się o nowe egzemplarze, wśród których każdy miłośnik czytania znajdzie coś dla siebie.

Kampania „Podaruj książkę bibliotece” to kolejne przedsięwzięcie promujące rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w naszej szkole. Mamy nadzieję, że nowe tytuły sprawią, że uczniowie jeszcze chętniej będą odwiedzać bibliotekę szkolną.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy postanowili podzielić się swoimi książkami. Dzięki Wam podarowane pozycje zyskają nowe życie i sprawią radość innym.

• Z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy uczniów do udziału w konkursie ,,Bezpiecznie w sieci”.

Uczniowie klas I-III:

Praca plastyczna (plakat) propagująca bezpieczne korzystanie z zasobów Internetu.

Praca musi być wykonana własnoręcznie, dowolną techniką w formacie A4.

Gotowe i podpisane (imię nazwisko, klasa) plakaty należy dostarczyć do p. Darii Sobczak lub p. Beaty Witek najpóźniej 26.02.2024 r.

Uczniowie klas IV-VIII:

Prezentacja multimedialna (do 10 slajdów)  podejmująca problematykę bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z sieci Internetowej.

Podpisane prezentacje należy przesłać do dnia 26.02.2024 na adres:

sobczak.daria@spgostyn.pl

witek.beata@spgostyn.pl

Na zwycięzców czekają nagrody!

• NOCOWANIE W SZKOLE

• „ … ale to już było i nie wróci więcej … ”

Piątek 26 stycznia 2024 roku był dla uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni wspaniałą okazją do wspólnie spędzonego czasu. Choć budynek szkolny zazwyczaj kojarzy się każdemu z nauką i obowiązkami, to tego wieczoru, wręcz odwrotnie. Od godziny 20:00 na ósmoklasistów czekała moc niezapomnianych wrażeń. Najpierw młodzież bawiła się w rytmie dyskotekowej muzyki, następnie w chwili wytchnienia można było delektować się pyszną pizzą. Kolejną zaskakującą atrakcją dla naszych uczniów była zabawa w chowanego na terenie całej szkoły przy użyciu latarek. Wszystkim uczestnikom towarzyszył dreszczyk emocji i uśmiech na twarzy.  Następną ciekawą formą spędzenia ze sobą czasu był seans filmowy. Równie fantastyczną zabawą okazało się pompowanie materacy.

Na zakończenie tego wydarzenia uczniowie integrowali się ze sobą, grając w planszówki. Podczas wieczornego spotkania panowała przyjazna atmosfera. Uczniowie bawili się doskonale, przestrzegając przy tym wszystkich zasad bezpieczeństwa, a opiekunowie byli bardzo dumni ze swoich wychowanków.

Wychowawczynie klas ósmych

• BAL W STYLU HAWAJSKIM

• 25 stycznia, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, członkowie Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pani Beaty Witek oraz pani Emilii Piór, przygotowali bal karnawałowy w stylu hawajskim dla uczniów klas 4 – 8. Mimo, że na dworze panował mróz, wszystkim było gorąco, a egzotyczna atmosfera wprawiła miłośników tańca w radosny nastrój.

• BALE KARNAWAŁOWE

• Tuż przed feriami zimowymi najmłodsi uczniowie naszej szkoły bawili się na długo wyczekiwanych klasowych balach karnawałowych. Sale lekcyjne zamieniły się w kolorowe sale balowe pełne balonów i serpentyn, a uczniowie w bohaterów znanych z bajek i filmów. Wszyscy znakomicie bawili się przy dźwiękach muzycznych przebojów. Nie zabrakło również zabaw, konkursów i smakołyków, które umiliły czas najmłodszym.

• W styczniu odbył się szkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych dla uczniów klas 4 -8. Oto wyniki:

Aleksandra Piątek, kl. 6 c

Hanna Szweter, kl. 8 a