• Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy, który sprawdzał wiedzę uczestników na temat książki "Baśniobór".

Nasi uczniowie - Hanna Gröbner (Va) i Bartosz Świerkot (6c) zajęli w tej rywalizacji III miejsce.

• MIĘDZYNARODOWA WSPÓŁPRACA

• Tegoroczni ósmoklasiści Szkoły Podstawowej w Gostyni nawiązali nowe kontakty rówieśnicze z kolejną grupą uczniów Carolus Clusius College. Współpraca zagraniczna i utrzymanie wzajemnych relacji polsko-holenderskich było możliwe dzięki wykorzystaniu narzędzi TIK. Uczniowie komunikowali się ze sobą w języku niemieckim na tematy związane m.in.: ze świętami narodowymi oraz tradycjami w swoich krajach; planami dotyczącymi dalszej edukacji i wymarzonego zawodu. Ponadto poznali nawzajem swoje zainteresowania, ulubione formy spędzania wolnego czasu, a także kwestie odnoszące się do życia szkolnego. Realizując powyższe zagadnienia uczniowie poszerzali zasób niemieckiego słownictwa, rozwijając przy tym różne sprawności językowe. Całe przedsięwzięcie było dla wszystkich uczniów nowym wyzwaniem i ciekawą przygodą.

• KONKURS RECYTATORSKI

• 25 kwietnia odbył się w naszej szkole jubileuszowy XX Gminny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy pięknie recytowali utwory wpisujące się w temat tegorocznych zmagań - "Pogoda w poezji".

Jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

w kategorii klas I-III

I miejsce: Marcelina Piecha SP Gostyń

II miejsce: Antoni Piecha SP Gostyń

III miejsce: Emilia Pisarek SP Gostyń

wyróżnienie: Zuzanna Pałka SP w Wyry

w kategorii klas IV-VIII

I miejsce - Anna Nowak SP Gostyń

II miejsce - Julian Libiszewski SP Wyry

III miejsce - Weronika Figura SP Gostyń

wyróżnienie: Amelia Grab SP Wyry

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

• ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

• W konkursie z okazji Światowego Dnia Książki wzięło udział aż 40 osób. Można się domyślić, że wybór najlepszych przebrań był zatem bardzo trudny. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem pomysłowości i zaangażowania uczestników. Ostatecznie jury postanowiło przyznać "medalowe" miejsca i kilka wyróżnień:

I miejsce - Wanda Suchy kl. 6a (ent Drzewiec z "Władcy pierścieni')

II miejsce - Zuzanna Gałeczka kl. 4b (Ania z Zielonego Wzgórza)

III miejsce ex aequo - Hanna Gröbner kl. 5a (Arwena z "Władcy pierścieni) i Kinga Willem kl. 5a (Galadriela z "Władcy Pierścieni")

Wyróżnienia: Hanna Kulig kl. 6a, Paulina Lasak kl. 6a, Julia Widuch kl. 6a, Zofia Da-Via kl. 6c, Lena Danielczyk kl. 6c, Zuzanna Duda kl. 6c

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

• Jak co roku nasza szkoła włączyła się  w obchody Światowego Dnia Ziemi, promując świadomość ekologiczną i działania na rzecz ochrony naszej planety. W ramach tego wyjątkowego dnia, uczniowie oraz kadra pedagogiczna zaangażowali się w różnorodne działania, które miały na celu podkreślenie znaczenia ochrony środowiska naturalnego.

Jednym z głównych wydarzeń tego dnia były warsztaty chemiczne, fizyczne i biologiczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Podczas tych warsztatów, uczniowie mieli okazję eksplorować fascynujący świat nauki, łącząc wiedzę teoretyczną z praktycznymi doświadczeniami. Poprzez obserwacje mikroskopowe, dyskusje i doświadczenia, uczestnicy warsztatów poszerzali swoją wiedzę na temat otaczającego nas świata.

Nasi uczniowie i nauczyciele włączyli się również w akcję organizowaną przez Gminę Wyry i Nadleśnictwo Kobiór „Posprzątajmy razem las”.

Podsumowując Dzień Ziemi w naszej szkole, chcielibyśmy podkreślić ogromne zaangażowanie uczniów w propagowanie idei ochrony środowiska. Dzięki różnorodnym wydarzeniom i działaniom, jak konkursy, warsztaty, czy kreatywne zajęcia, udało nam się podnieść świadomość ekologiczną społeczności szkolnej oraz zainspirować do podejmowania konkretnych działań na rzecz naszej planety.

• TURNIEJ SZACHOWY

• 24 kwietnia uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni wzięli udział w szkolnym etapie turnieju szachowego, kwalifikującego do Powiatowego Turnieju Szachowego SZACH MAT Pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Mikołów. W rozgrywkach wzięło udział dwóch przedstawicieli z każdego oddziału klasowego, czyli 24 osoby. Zawody odbywały się w tempie 20 minut na partię. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a wysoki poziom umiejętności gry w szachy naszych uczniów dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

Oto zwycięzcy:

I miejsce Mateusz Kachnic, kl. 6c,

II miejsce Miłosz Błąkała, kl. 4b,

III miejsce Jan Rokicki, kl. 7a.

Młodym szachistom gratulujemy i życzymy powodzenia w Powiatowym Turnieju Szachowym.

Dyrekcja oraz organizatorzy szkolnego etapu turnieju szachowego pragną podziękować Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla naszych uczniów.