Nadeszły długo wyczekiwane wyniki tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur, który odbył się 19 marca. Konkurs od lat cieszy się popularnością wśród uczniów, rozwijając zainteresowania matematyczne oraz umiejętność logicznego myślenia.
Z radością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Łącznie dziesięcioro uczniów zostało docenionych za swoje osiągnięcia i odebrało dyplomy oraz nagrody przekazane przez regionalnego organizatora konkursu – Śląskie Stowarzyszenie Oświatowe DELTA.
W konkursie uczestniczyło 77 uczniów naszej szkoły. Wśród nagrodzonych znalazło się dwoje uczniów z wynikiem bardzo dobrym oraz ośmioro uczniów, którzy uzyskali wyróżnienia. Ich osiągnięcia są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.
Największy sukces odniosła Marta Drobik z klasy 2b, która uzyskała wynik bardzo dobry w kategorii „Żaczek”. Jej osiągnięcie ma szczególny wymiar, ponieważ zajęła 1. miejsce w powiecie mikołowskim oraz 2. miejsce w regionie katowickim, plasując się w gronie najlepszych młodych matematyków. Wysokie lokaty w klasyfikacji powiatowej zajęli również: Jakub Kruk z klasy 2c, który zdobył wyróżnienie w tej samej kategorii i zajął 2. miejsce w powiecie oraz Ewa Kłopot z klasy 5c, która uzyskała wynik bardzo dobry w kategorii „Beniamin” i uplasowała się na 5. miejscu w powiecie. Wyróżnienia otrzymali także: Kajetan Pasierbek (kl. 2a), Blanka Niziałek (kl. 3a), Nikodem Wiśniewski (kl. 3b), Kinga Łakota (kl. 3c), Jakub Budz (kl. 4a), Natalia Łakota (kl. 4c) i Hanna Szulc (kl. 8b).
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom konkursu. Życzymy dalszego rozwijania matematycznych pasji, wytrwałości w podejmowaniu nowych wyzwań oraz kolejnych sukcesów w przyszłych edycjach „Kangura Matematycznego”.