Wracamy z pucharami z Wyr!
Dziś nasze szkolne reprezentacje w minisiatkówce wybrały się do sąsiednich Wyr, aby powalczyć w etapie miejskim. Konkurencja była spora – w turnieju wystartowało aż 7 szkół z Łazisk Górnych, Wyr i Gostyni. Poziom był wysoki, ale nasi uczniowie pokazali klasę!
🥇 DZIEWCZYNY NIEPOKONANE!
Nasze siatkarki były dzisiaj bezbłędne. Wykazały się świetną grą zespołową, wygrały wszystkie mecze i zasłużenie zajęły 1. miejsce w turnieju! Brawo!
🥉 CHŁOPCY NA PODIUM!
Męska część naszej kadry również dała z siebie wszystko. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli świetne 3. miejsce!
Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie szkoły i walkę do ostatniej piłki. Gratulujemy wyników!
Aktualności
SPORTOWE SUKCESY
WYCIECZKA KLAS 4
Klasy 4c i 4d przesyłają serdeczne pozdrowienia z wycieczki do Wisły. Uczniowie uczestniczyli w kuligu, który dostarczył wielu radości i niezapomnianych wrażeń.
SŁODKI BAZAREK - DZIĘKUJEMY
Dzisiejsza akcja szkolnego wolontariatu zakończyła się ogromnym sukcesem!
Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli podczas słodkiego bazarku udało się zebrać 3030 zł, które zostały w całości przekazane na leczenie Lenki Kozieł z Orzesza.
Dziękujemy wszystkim, którzy upiekli babeczki, odwiedzili stoisko i okazali swoje serce. To piękny przykład tego, że razem naprawdę możemy więcej!
3
WSPÓLNE KOLĘDOWANIE
22 stycznia jak co roku, w ramach tradycji, naszą szkołę odwiedzili podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mikołowie Rehabilitacja 25 plus wraz ze swoimi opiekunami.
Celem spotkania była integracja oraz wspólne kolędowanie, które stworzyło okazję do budowania relacji, wzajemnego poznania się i kształtowania wśród naszej młodzieży postaw empatii, otwartości oraz wrażliwości na potrzeby innych.
Nasi uczniowie kolędowali razem z zaproszonymi gośćmi, tworząc ciepłą, radosną atmosferę pełną życzliwości i uśmiechu.
Nie zabrakło również miłej niespodzianki – jedna z podopiecznych Stowarzyszenia, pani Kinga, zaprezentowała swój talent, dostarczając wszystkim wielu pozytywnych emocji.
Dla uczniów i nauczycieli było to wartościowe spotkanie, będące lekcją akceptacji, tolerancji i szacunku, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
2
MUZYCZNY SUKCES
Z radością informujemy o sukcesach naszych uczennic w XXVI Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
III miejsce w kategorii duety i tria klas IV–VIII zdobyły Weronika Figura i Blanka Paśdzierny.
W kategorii solo klas VI - VIII Weronika Figura pięknie się zaprezentowała, odnosząc kolejny sukces i również zdobywając III miejsce.
Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych muzycznych osiągnięć!
SŁODKI BAZAREK DLA LENKI
W piątek 23.01, podczas szkolnych przerw, odbędzie się słodki bazarek z babeczkami organizowany w ramach szkolnego wolontariatu. Stoisko będzie zlokalizowane przy sekretariacie. Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia Leny.
Trzyletnia Lenka z Orzesza to uśmiechnięta dziewczynka, która zamiast beztroskiego dzieciństwa musi toczyć dramatyczną walkę z agresywnym nowotworem mózgu – glejakiem wysokiego stopnia złośliwości.
Lenkę możemy wesprzeć na kilka sposobów:
wpłacając darowiznę online:
🔗 https://pomagam.cancerfighters.pl/zbiorka/lena-koziel/
🔗 https://www.fundacjastoserc.pl/pomagam/wykonując przelew na konto:
74 1020 2528 0000 0702 0277 3166
z dopiskiem: Lena KoziełZachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w wydarzeniu i okazania wsparcia.
Razem możemy więcej!
KONKURS
Zapraszamy uczniów klas II - VIII do udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2026.
Szczegółowe informacje dotyczące zapisów znajdują się w dzienniku elektronicznym
(w zakładce OGŁOSZENIA).
HEJT I INNE FORMY CYBERPRZEMOCY
13 stycznia odbył się warsztat dla klasy 5c pt. „Hejt i inne formy cyberprzemocy”, prowadzony przez p. Amadeusza Brachaczka.
Celem warsztatu było uwrażliwienie uczniów na zagrożenia występujące w Internecie, w tym również na dezinformację oraz uzależnienie od technologii cyfrowych. Prowadzący wyjaśniał, jakich zasad należy przestrzegać podczas korzystania z Internetu. Omówione zostało zjawisko przemocy w sieci oraz sposoby zabezpieczania się przed nią.
WESOŁYCH ŚWIĄT
JASEŁKA
19 grudnia w naszej szkole czuć było naprawdę świąteczny nastrój. Uczniowie wraz z wychowawcami świętowali w salach, organizując wigilijki klasowe. Nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz ucztowania przy wspólnym stole, pośród świątecznych dekoracji.
Ważnym punktem dnia były Jasełka przygotowane przez panią Magdalenę Rybczyńską, panią Annę Lieber, panią Karolinę Szaforz oraz pana Marka Prasoła wraz z uczniami klasy 7b oraz klas 3c, 4a, 5b, 6a, 6b, 7a i 8b. Występy zakończone zostały przemówieniem pani wicedyrektor Moniki Budz, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia oraz ogłosiła wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejszą skarpetę bożonarodzeniową.
7
WYNIKI KONKURSU
Z radością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu na Najpiękniejszą Skarpetę Świąteczną. Organizatorem konkursu była Rada Rodziców, która również dokonała wyboru zwycięzców. Zadanie okazało się niełatwe, ponieważ wszystkie prace zachwycały pomysłowością, estetyką wykonania i świątecznym klimatem.
Wyniki konkursu:
Kategoria klas I–III:
I miejsce – klasa 1b
II miejsce – klasa 1a
III miejsce – klasa 3aKategoria klas IV–VIII:
I miejsce – klasa 4d
II miejsce – klasa 8c
III miejsce – klasa 4bSerdecznie gratulujemy zwycięzcom, a także dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za zaangażowanie oraz przygotowanie niezwykle kreatywnych i pięknych prac.
LEKCJA NIE Z TEJ ZIEMI
16 grudnia uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w niezwykłych zajęciach online z cyklu „Lekcja nie z tej Ziemi”, zorganizowanych przez Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO oraz Centrum Nauki Kopernik. Spotkanie poprowadziła pani Julia Stankiewicz z Europejskiej Agencji Kosmicznej, a jej tematem była „Przeprowadzka w kosmos - jak optymalnie zaprojektować moduł stacji kosmicznej”.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) oraz Lunar Gateway - planowana stacja kosmiczna, która zostanie umieszczona w pobliżu Księżyca. W kolejnej części lekcji, zgodnie ze wskazówkami prowadzącej, uczniowie samodzielnie zaprojektowali własne moduły stacji kosmicznych, a następnie zaprezentowali swoje pomysły.
Lekcja była doskonałą okazją do rozwijania umiejętności projektowych, logicznego myślenia oraz współpracy w grupie, a także do poszerzania wiedzy z zakresu nauk ścisłych i nowoczesnych technologii. Było to niezwykle inspirujące spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów i być może stanie się pierwszym krokiem do rozwijania przyszłych kosmicznych pasji.
3
SUKCES SPORTOWY
16.12 odbyły się zawody powiatowe z koszykówki. Reprezentacja naszej szkoły - młodsze dziewczęta - podtrzymała dobrą passę, pokazując świetną grę oraz prawdziwego ducha walki.
Dziewczyny zajęły I miejsce, dzięki czemu awansowały do kolejnego etapu - zawodów rejonowych!Skład drużyny:
Maja Swadźba, Maja Górkowska, Julia Czechura, Julia Chrószcz, Edyta Wróbel, Julia Koczy, Maria Brudek, Zuzanna Gałeczka, Alicja KorbelaSerdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
SZLACHETNA PACZKA
Weekend Cudów trwa!
W sobotę wszystkie paczki przygotowane dzięki zbiórce w naszej szkole trafiły do magazynu, skąd jeszcze tego samego dnia zostały dostarczone do domu pana Krzysztofa. Dziękujemy każdej osobie, która włączyła się w akcję Szlachetnej Paczki - za zaangażowanie, dobre serca i wspólne działanie.
Po raz kolejny udowadniamy, że razem możemy więcej!
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
W dniach 10 i 11 grudnia 2025 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VII i VIII pt. „Nasz hejt codzienny”, prowadzone przez pana Dariusza Pietrka.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest hejt oraz jaki wpływ ma on na młodego człowieka, który go doświadcza. Omówiono również zagadnienie cyberprzemocy oraz konsekwencje prawne związane z jej stosowaniem. Prowadzący poruszył także temat uzależnień behawioralnych, zwracając uwagę na ich wpływ na funkcjonowanie młodych ludzi.
Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji, zadawali pytania i z dużym zainteresowaniem wysłuchali przedstawionych treści.
ŚLĄSKIE TRADYCJE
Z okazji Dnia Tradycji Śląskich, zorganizowano w naszej szkole konkurs plastyczny skierowany do najmłodszych uczniów. Oto laureaci konkursu plastycznego pt. „Śląskie tradycje”:
I miejsce:
Kamil Muszer
Robert Weinert
Iwo Michalik
II miejsce:
Pola Gółczyńska
Pola Dobromilska
Michalina Hirsz
III miejsce:
Zofia Kubak
Grzegorz Ogierman
Alicja Pifko
Wyróżnienia:
Antonina Olesz
Marta Drobik
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
BEZ MATEMATYKI NIE MA FIZYKI
1 grudnia odbył się konkurs matematyczno-fizyczny „Bez matematyki nie ma fizyki”. Jego głównym celem było rozwijanie zainteresowań matematycznych i fizycznych, kształtowanie kreatywnego myślenia oraz popularyzacja matematyki i fizyki wśród uczniów naszej szkoły.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Hanna Szulc, klasa 8b
II miejsce - Kamil Ratka, klasa 8b
III miejsce - Franciszek Harazin, klasa 8a
Uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium, otrzymali cząstkową ocenę celującą z matematyki i fizyki oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie wyzwania i udział w konkursie.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy pomysłowości oraz wytrwałości w nauce i życzymy dalszych sukcesów.
WYNIKI KONKURSU
WYCIECZKA KLASOWA
11 grudnia uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w świątecznej wycieczce integracyjnej. W programie znalazła się wizyta w Pixel XL, gdzie uczniowie mogli aktywnie spędzić czas, współpracować w zespołach oraz doskonale się bawić. Kolejnym punktem wyjazdu było wyjście do kina, które stanowiło miłe dopełnienie wspólnie spędzonego dnia. Wycieczka sprzyjała integracji, dostarczyła wielu radosnych chwil i wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.
7
WYCIECZKA DO KRAKOWA
W dniu 11 grudnia klasy IIc i IIIc były na wycieczce w Krakowie. Wystrój i atmosfera w mieście miały już bardzo świąteczny charakter. Dzieci, spacerując po Krakowie, zobaczyły Wawel, ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego, rzekę Wisłę, Sukiennice, kościół Mariacki, Barbakan oraz szopki krakowskie. Miały również możliwość wysłuchania hejnału mariackiego oraz zakupu pięknych pamiątek na jarmarku bożonarodzeniowym. Wycieczka była bardzo udana.
8
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie