Pod koniec września odbyła się XIX Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych pod patronem Starosty Mikołowskiego. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni po raz kolejny mieli okazję w niej uczestniczyć. Celem imprezy jest popularyzacja czynnego sportu i czynnego wypoczynku wśród osób niepełnosprawnych. Pokazanie społeczeństwu, że osoby które cierpią na ograniczenia sprawności mogą uprawiać sport i czerpać z tego wiele radości. Jednocześnie jest to impreza integrująca uczestników poszczególnych ośrodków, szkół jak również kibiców.
Tematem tegorocznej spartakiady były nowoczesne technologie. Uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Mikołowie tworzyli drużynę "czerwonych", która dzielnie walczyła w konkurencjach sportowych. 25 września rozegrana została konkurencja bowling, w której "czerwoni" wywalczyli II miejsce. Główna impreza natomiast odbyła się 28 września w hali widowiskowo - sportowej w Mikołowie. Uczestnicy startowali w czterech konkurencjach: smartfon zombie, roboty do roboty, prawko na samochód hybrydowy, fortnite squad. Zawodnicy byli ogromnie zaangażowani we współzawodnictwo, ale nie mniejszą aktywnością wykazali się kibice, którzy wcześniej przygotowali hasła i transparenty zagrzewające do walki, a potem w czasie zawodów do utraty tchu i głosu kibicowali swoim drużynom. Kibice również mogli się wykazać w dwóch konkurencjach tj. muchy w sieci - gra integracyjna oraz tworzenie w programie Paint.
To był dzień pełen radości i pięknych emocji. Zabawa była wyjątkowa i z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Wróciliśmy do domu pełni wrażeń, wzruszeń, obdarowani medalami, koszulkami oraz wspomnieniami.