Aktualności

        • CZYTAMY BAJKI
          • CZYTAMY BAJKI

          • 17 stycznia wolontariuszki z naszej szkoły czytały bajkę o Maszy i niedźwiedziu oraz bajeczkę edukacyjną o niegrzecznym Jasiu w Przedszkolu nr 7 w Łaziskach Górnych.

            Przedszkolaki słuchały bajek z ogromnym skupieniem. Następnie dzieci zaprezentowały nam swoje umiejętności w krótkim programie artystycznym. Maluszki zaprosiły nas do wspólnego tańca i pracy plastycznej, a średniaki zaśpiewały nam piosenkę  po angielsku. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał słodki podarunek od wolontariuszy. 

            GALERIA

        • WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKI
          • WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKI

          • Wywiad z Etną

            Tak zatytułowała swój wiersz Maja Szroborz, obecnie uczennica klasy VI a, która po raz kolejny została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza. Maja uczestniczyła w Wernisażu Poetyckim, podczas którego otrzymała dyplom oraz tomik Antologii Poezji Dziecięcej z nagrodzonym wierszem.

             

            Gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów poetyckich!

             

             

            Wywiad z Etną

            Etna to wulkan niemały

            wejdzie na nią tylko człowiek śmiały

            wspaniała Etna się na wywiad zgodziła

            i w strumienie lawy przystroiła.

             

            A wywiad wyglądał tak:

            - Och, Etno, Etno wspaniała

            czemuś ty taka rozgniewana?

            Czemu na ludzi ogniem plujesz

            i wszystko wokół siebie rujnujesz?

             

            - Jestem rozgniewana,

            gdy przez turystów zostaję podeptana.

             

            - Wiem, że turystów jest tu jak w ulu,

            ale nie chcą zadawać ci bólu.

             

            - Postaram się o tym pamiętać

            i paniki wokół siebie nie rozpętać.

             

            - My z Etną już się żegnamy

            i do jej poznania zapraszamy.

             

            - Chyba macie rację.

            Przyjmijcie ten słoik miodu i pistacje.


             

            Maja Szroborz


             

        • XIX POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK
          • XIX POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

          • 11 stycznia odbył się XIX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Łaziskach Górnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie pod opieką pani Katarzyny Urbaniak-Wojtali. Jury wyrożniło naszych uczniów przyznając im miejsca:


            1. W kategorii soliści klas IV - VII:

            Weronika Pilarska  - III miejsce

            2.  W kategorii soliści gimnazjum:

            Paulina Winczura - III miejsce

            Vanessa Kosma - wyróżnienie.

            GRATULUJEMY!

            Gala finałowa XIX Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek odbędzie się w piątek, 19 stycznia o godz. 18.00 w Łaziskach Górnych.
            Podczas gali wystąpią laureaci festiwalu oraz – gościnnie – Artystyczny Dziecięcy Zespół „Radość”.

            Wstęp wolny!

            Zapraszamy!

             

        • III GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
          • III GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          • 12 stycznia w naszej szkole odbył się
            III Gminny Konkurs Języka Angielskiego
            dla uczniów szkoły podstawowej.

            Uczestnicy przez 45 minut zmagali się z pytaniami sprawdzającymi znajomość leksyki oraz gramatyki języka angielskiego, a także z zadaniami testującymi rozumienie tekstów czytanych i słuchanych. Po oddaniu prac konkursowych, młodzież udała się na słodki poczęstunek, a jury przystąpiło do sprawdzania arkuszy. W tym roku poziom uczniów był tak wyrównany, iż konieczna była dogrywka. A oto wyniki:

            I miejsce – Marlena Ogos, SP Wyry

            II miejsce – Marcin Szulc, SP Gostyń

            III miejsce – Bartłomiej Zyga, SP Gostyń

            Gratulujemy!

        • KONCERT NOWOROCZNY
          • KONCERT NOWOROCZNY

          • 10 stycznia w naszej szkole odbył się
            KONCERT NOWOROCZNY,
            na którym uczniowie, przygotowani przez nauczycielkę muzyki i zajęć artystycznych - Panią Katarzynę Urbaniak - Wojtalę, zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne.

            Koncert podzielony był na dwie części: pierwsza składała się z kolęd tradycyjnych, a druga z pastorałek i świątecznych piosenek rozrywkowych. Niektórzy artyści zaprezentowali swoje talenty wokalne, zaś inni zaskakiwali publiczność umiejętnością gry na instrumentach: gitarze, skrzypcach, akordeonie, pianinie, flecie poprzecznym, a nawet perkusji.

            Wszystkie występy uczniów były niesamowite. Dostarczyły publiczności niezapomnianych wzruszeń, przejmujacych emocji i pozwoliły na dłużej zachować w sercach atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

            GALERIA

          • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

          • Dominika Kleinert zdobyła II miejsce
            w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Bożonarodzeniowej,
            który odbył się 8 stycznia w Łaziskach Górnych.

            Zaprezentowała utwór Gerardo Diego pt. "Piosenka Matki Boskiej oczekującej Bożego Narodzenia".

            opiekun: Zuzanna Gröbner

            GALERIA

        • GÓRA GROSZA
          • GÓRA GROSZA

          • W grudniu, jak co roku, nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.
            Jej celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli.
            Zebrano łącznie sumę  515,45 zł.
            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie tej akcji.

             

        • ZAPROSZENIE
          • ZAPROSZENIE

          • Serdecznie zapraszamy na

            KONCERT NOWOROCZNY,

            który odbędzie się 10 stycznia
            o godz. 17:00

             

             

             

        • JASEŁKA
          • JASEŁKA

          • 22 grudnia dzieci klas II b i III a przedstawiły zebranym nauczycielom i uczniom przygotowane przez siebie Jasełka. Prezentowany program artystyczny wprowadził wszystkich w szczególny nastrój oraz był zapowiedzią nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Młodzi aktorzy w wierszach, kolędach i pastorałkach przybliżyli zgromadzonym historię narodzenia Pana Jezusa. Prócz uczniów klasy II b i III a, wystąpiły również dwa zespoły wokalne.

            Po części artystycznej, pani dyrektor Irena Piszczek złożyła zebranym życzenia świąteczne i noworoczne.

             

            GALERIA

        • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
          • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

          • 19 grudnia, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawczyń przygotowali program artystyczny dla swoich najbliższych.

            Dzieci podczas prawie godzinnego występu przedstawiły zachwycające aranżacje kolęd i pastorałek takich jak: "Wśród nocnej ciszy", "Dzisiaj w Betlejem", "Gdy pierwsza gwiazdka", "Mała pastorałka". Część dzieci zaprezentowała także swe umiejętności artystyczne grając na instrumencie lub wykonując układy taneczne. Na scenie pojawił się także zespół wokalny Allegro pod opieką pani Katarzyny Urbaniak-Wojtali.

            Przedstawienie, jak co roku, zostało połączone z kiermaszem bożonarodzeniowym, również przygotowanym przez wychowawczynie klas I-III szkoły podstawowej.


            Tradycyjnie do przygotowań przyłączyli się rodzice i uczniowie oraz szkolny wolontariat "Dawcy Szczęścia". Podczas imprezy goście mieli okazję zakupić ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne wyglądem przypominające prawdziwe działa sztuki. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się także pyszne ciasta i pierniczki upieczone przez mamy naszych uczniów oraz kawiarenka.

            GALERIA

             

          • KONKURS PLASTYCZNY

          • Uczennice naszej szkoły odniosły sukcesy
            w Miejskim Konkursie Plastycznym
            "TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE W MOIM DOMU",

            zorganizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej
            w Mikołowie.

            Emilia BartkowiakMilena Mękarska otrzymały równorzędne nagrody I kategorii,
            Klaudia Kosma - wyróżnienienie.

            Gratulujemy!

            opiekun: Łucja Melanowska-Ryszka

             

        • Odnośnik: ?
          •  

             

            „Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
            Każdy dom i każdego z nas,
            Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
            Niosą wszystkim betlejemski blask”

            (E.Waśniowska, "Wigilijny wieczór")

             

            Cudownych, prawdziwie rodzinnych Świąt
            opromienionych blaskiem
            betlejemskiej gwiazdy
            życzą
            Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie
            Szkoły Podstawowej
            im. Bohaterów Września 1939
            w Gostyni

          • KONKURS

          • Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie pt. "Książka na zimowe wieczory". Zadaniem uczestników jest zareklamowanie wybranej przez siebie książki w formie plakatu.

            Prace należy składać do 15 stycznia 2018 r. w bibliotece szkolnej. Najlepsze plakaty zostaną nagrodzone.

            Zapraszamy!

        • ZIMA Z KSIĄŻKĄ
          • ZIMA Z KSIĄŻKĄ

          • Zima to pora roku, która zachęca do czytania książek.

            Zapraszamy więc chętne dzieci, aby przystąpiły do akcji 

            „Zima z książką”.

            Będą to spotkania czytelnicze z licznymi atrakcjami. Poprowadzi je nauczyciel bibliotekarz Zuzanna Gröbner, w każdą zimową środę od 8:00 do 8:45 w szkolnej bibliotece.

             

            Czekamy na Ciebie!

        • ZAPROSZENIE
          • ZAPROSZENIE

          • Serdecznie zapraszamy na
            KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
            połączony z występami uczniów klas I - III SP,
            który odędzie się 19 grudnia
            o godz. 17:00.

        • POMOC UNICEF
          • POMOC UNICEF

          • Nasza szkoła przystąpiła do nowego projektu edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!”.

            W ramach projektu będą zbierane pieniądze dla dzieci z Syrii (w formie dobrowolnych datków), które organizacja UNICEF przeznaczy na zakup opału, ciepłej odzieży, koców oraz lekarstw i żywności.

             

            WIĘCEJ

          • INTERINFO POLSKA - WYNIKI

          • Klawiaturowe Wyzwanie - InterInfo Polska - WYNIKI

             1. Rywalizacja szkół:

            Szkoła Podstawowa -  miejsce 1.
            Gimnazjum  - miejsce 4.

            2. Rywalizacja indywidualna:

            Juniorzy młodsi: Przemysław Kuźnik, Mateusz Pawłowski, Mateusz Marciniak, Dawid Suchoń, Natalia Ratka.
            Najlepszy wynik indywidualny uzyskał Przemysław Kuźnik zajmując miejsce 6.

            Juniorzy: Dawid Usielski, Marta Ćmiel, Paweł Niewiadomski, Magdalena Musioł, Damian Otrząsek, Dominika Kleinert, Dawid Piec, Kacper Gałuszka.
            Najlepszy wynik indywidualny uzyskał Dawid Usielski zajmując miejsce 32.

            opiekun: Marek Prasoł
             

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni
      • 32 218 76 00
        fax. 32 323 06 33
      • ul. Rybnicka 141
        43-176 Gostyń
        Poland
      • czynny od poniedziałku do piątku
        w godzinach 7.30 - 15.30
      • IrePisz_141
      • AE:PL-56590-82694-VAHIJ-26
  • Galeria zdjęć

    • brak danych