Aktualności

        • POMOC UNICEF
          • POMOC UNICEF

          • Nasza szkoła przystąpiła do nowego projektu edukacyjnego UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!”.

            W ramach projektu będą zbierane pieniądze dla dzieci z Syrii (w formie dobrowolnych datków), które organizacja UNICEF przeznaczy na zakup opału, ciepłej odzieży, koców oraz lekarstw i żywności.

             

            WIĘCEJ

          • INTERINFO POLSKA - WYNIKI

          • Klawiaturowe Wyzwanie - InterInfo Polska - WYNIKI

             1. Rywalizacja szkół:

            Szkoła Podstawowa -  miejsce 1.
            Gimnazjum  - miejsce 4.

            2. Rywalizacja indywidualna:

            Juniorzy młodsi: Przemysław Kuźnik, Mateusz Pawłowski, Mateusz Marciniak, Dawid Suchoń, Natalia Ratka.
            Najlepszy wynik indywidualny uzyskał Przemysław Kuźnik zajmując miejsce 6.

            Juniorzy: Dawid Usielski, Marta Ćmiel, Paweł Niewiadomski, Magdalena Musioł, Damian Otrząsek, Dominika Kleinert, Dawid Piec, Kacper Gałuszka.
            Najlepszy wynik indywidualny uzyskał Dawid Usielski zajmując miejsce 32.

            opiekun: Marek Prasoł
             

          • PODZIĘKOWANIE

          • Serdeczne wyrazy podziękowania dla Drukarni Raster z Mikołowa za współpracę oraz możliwość zakupu i wydruku koszulek dla wolontariuszy naszej szkoły.

            Opiekun szkolnego wolontariatu

            Ewelina Maroszek

        • SZLACHETNA PACZKA 2017
          • SZLACHETNA PACZKA 2017

          • Składamy serdeczne wyrazy podziękowania wszystkim uczniom (w szczególności wolontariuszom za pakowanie paczek dla naszej rodziny), rodzicom, nauczycielom, kierowcom – Panu Bończykowi i Panu Kukule, dzięki którym paczki dotarły do bazy oraz wszystkim ludziom dobrej woli za zaangażowanie i wparcie projektu Szlachetna Paczka;)))
            Teraz z wielką niecierpliwością czekamy na relację wolontariusza naszej rodziny, gdy przekazywał nasze podarunki;)))


            Ewelina Maroszek i Karolina Szaforz
            GALERIA

        • BEZPIECZNI NA PASACH
          • BEZPIECZNI NA PASACH

          • 12 grudnia uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III dotychczasowego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podczas spotkania sierżant sztabowy Dariusz Cuber z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie poświęcił szczególną uwagę bezpieczeństwu pieszych i omówił z dziećmi oraz młodzieżą zasady poruszania się na przejściu przez jezdnię i na drodze. Policjant przypomniał również o noszeniu odblasków, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni i które mogą ocalić nam życie.

          • WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY

          • Miło nam poinformować, że uczeń klasy drugiej gimnazjum
            Jan Macura
            został zakwalifikowany do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
            z Geografii
            .

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

            opiekun: Irena Piszczek

          • DRODZY RODZICE!

          • Zbliża się przerwa świąteczna od 23 grudnia 2017 r. do  2 stycznia 2018 r. W związku z tym dni: 27 grudnia (środa), 28 grudnia (czwartek), 29 grudnia (piątek) oraz 2 stycznia (wtorek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych (tzn. nie ma lekcji).

            Jeśli Państwa dziecko będzie korzystało w tym dniu z opieki świetlicy szkolnej prosimy o wypełnienie oświadczenia i przekazanie go do wychowawców świetlicy do dnia 15.12.2017 roku. 
            Prosimy o zrozumienie i odpowiedź w wyznaczonym terminie. 

            Oświadczenie dostępne jest w świetlicy lub na stronie internetowej świetlicy szkolnej w zakładce dokumenty.

        • WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS SZÓSTYCH
          • WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS SZÓSTYCH

          •     7 grudnia klasy szóste wraz z opiekunami udały się do Parku Trampolin Jump World w Katowicach. Był to wyjazd zorganizowany z okazji Mikołaja. W parku trampolin wszystkim dopisywał wyśmienity humor, a harcom nie było końca. Po wycieczce wszyscy uczniowie przyznali, że była to nie tylko świetna zabawa, ale również wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego.

            GALERIA

        • MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA
          • MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA

          • 6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku przez naszych uczniów. W tym roku Rada Rodziców przygotowała dla nas szczególną niespodziankę - występ  iluzjonisty, pana Tomasza Kabisa.

            RELACJA

            GALERIA

        • W ŚWIECIE BAJTÓW
          • W ŚWIECIE BAJTÓW

          • 5 grudnia w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny dla uczniów klas I-III. Przedstawienie nosiło tytuł „ W świecie bajtów” i miało na celu ukazanie dzieciom, jakie negatywne skutki oraz zagrożenia wynikają z kontaktu ze współczesnymi mediami, takimi jak telewizja, Internet oraz gry komputerowe.

            GALERIA

        • ANDRZEJKI IIB
          • ANDRZEJKI IIB

          • 29 listopada w klasie II b odbyły się ANDRZEJKI. Zabawa prócz poczęstunku i tańców,  miała magiczną moc, ukazującą przyszłość.
            Tego dnia do naszej klasy przyszły czarodziejki, które za pomocą wróżb przepowiadały dzieciom imiona ich przyszłych wybranków i nazwy zawodów, które będą wykonywały w dorosłym życiu. Wróżki za pomocą numerologii określały charakter każdego z uczniów oraz przewidziały sytuacje, które mogą spotkać ich w przyszłości. Dowiedzieliśmy się również, czy spełnią się skryte marzenia dzieci, a także kto pierwszy zmieni stan cywilny.
            Zabawa była bardzo udana. Z niecierpliwością czekamy, czy spełnią się wszystkie przepowiednie wróżek.

            GALERIA

        • SZLACHETNA PACZKA
          • SZLACHETNA PACZKA

          • Szkolny Wolontariat „Dawcy Szczęścia” oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zapraszają do udziału w projekcie SZLACHETNA PACZKA.

             

            Nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się do akcji.
            Startujemy pełni zapału z nadzieją, że uda nam się sprawić, że dzięki nam ktoś będzie miał wyjątkowe święta.
            Nie bądź obojętny, przyłącz się do akcji.
            Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

             

            Więcej informacji na plakacie
            oraz u organizatorów:
            p. Eweliny Maroszek i p. Karoliny Szaforz.

             

             

            PLAKAT

            OPIS RODZINY I POTRZEBY

        • PROGRAM SPOŁECZNY
          • PROGRAM SPOŁECZNY

          • 28 listopada uczniowie klas drugich i czwartych wzięli udział w uroczystej gali „Domofon ICE”, która odbyła się w Teatrze Małym w Tychach.


            Na początku spotkania wszyscy uczestnicy zapoznali się ze szczegółami programu społecznego  „Domofon ICE” zainicjowanego przez Budimex S.A. oraz zostali przywitani przez przedstawiciela Gminy Wyry. Potem tyscy policjanci przypomnieli zgromadzonym najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze, a strażacy przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego. Uczniowie nauczyli się również, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Następnie dzieci obejrzały spektakl profilaktyczny pt. „Przygody smoka Emila”, a na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał odblaskową zawieszkę "Domofon ICE" z własnym imieniem i nazwiskiem oraz numerami kontaktowymi do osób najbliższych.

            GALERIA

        • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • Dnia 24 listopada w klasie pierwszej odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Na początku każdy przedstawił swojego pluszaka, a następnie zabawki zostały zaproszone do gimnastyki porannej i wspólnych zabaw przy muzyce.  Na zakończenie dzieci narysowały swojego ulubieńca i obejrzały bajki o misiach.

             

            GALERIA

        • PASOWANIE NA CZYTELNIKA
          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          • We wtorek 21 listopada w naszej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika. Uczniowie złożyli Książce uroczystą przysięgę, zobowiązującą do przestrzegania zasad biblioteki i dbałości o wypożyczone książki oraz obiecali, że będą czerpać mądrość z czytanych książek.

            WIĘCEJ

            GALERIA

        • LEKCJA W KINIE
          • LEKCJA W KINIE

          • 14 listopada uczniowie klas drugich wzięli udział w lekcji multimedialnej pt.
            „I kto to mówi?, czyli jak powstaje dubbing!”, zorganizowanej przez tyskie kino „Multikino”.

            Dzieci podczas lekcji dowiedziały się, czym jest dubbing filmowy, zobaczyły, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym, odkryły, kto użycza głosu znanym postaciom z filmów animowanych, dowiedziały się, czym są kłapy, ćwiczyły dykcję oraz wykonały swój pierwszy dubbing do bajki „Asterix i Obelix”.

            Po części lekcyjnej, dzieci obejrzały film animowany pt. „Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie”.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni
      • 32 218 76 00
        fax. 32 323 06 33
      • ul. Rybnicka 141
        43-176 Gostyń
        Poland
      • czynny od poniedziałku do piątku
        w godzinach 7.30 - 15.30
      • IrePisz_141
      • AE:PL-56590-82694-VAHIJ-26
  • Galeria zdjęć

    • brak danych