• Zachęcamy do zapoznania się z numerem 5 magazynu "Ze zdrowiem", który poświęcony jest zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Dbanie o zdrowie psychiczne dziecka jest ważne na każdym etapie jego rozwoju, a rola rodzica w tym zadaniu – nie do przecenienia. Jeśli nauczymy dziecko samoakceptacji i rozwiązywania problemów, będzie lepiej radzić sobie z wyzwaniami w dorosłym życiu. Dowiedzą się również Państwo co możecie zrobić jako rodzice, żeby wspierać dziecko od pierwszych chwil życia. W magazynie przybliżone zostaną sytuacje i powody, które mogą wywołać kryzys psychiczny oraz wskazówki jak wtedy reagować.

Ze zdrowiem - Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

• Wpływ stresu na nasze zdrowie

• Numer 6 poświęciliśmy stresowi, który jest znakiem naszych czasów. Jesteśmy ciągle w biegu, napięciu, niepewności, pod ciągłą presją – a więc w przewlekłym stresie. Wpływa on destrukcyjnie na nasz organizm i może prowadzić do wielu poważnych chorób i dolegliwości. Ale ze stresem można sobie poradzić. Trzeba tylko nauczyć się nim zarządzać i osłabiać jego negatywne działanie. Istnieje wiele metod radzenia sobie w sytuacji stresowej i nie ma jednej najskuteczniejszej. Dlatego warto znać ich jak najwięcej i umieć skorzystać z tej, która najbardziej nam pomoże w danym momencie. Przedstawiamy je w magazynie.

Ze zdrowiem - Stres