Strona główna
REKRUTACJA
Od 4 do 17 marca 2020 r. odbędzie się rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni.
Prosimy rodziców o zapoznanie się z zasadami rekrutacji oraz wypełnienie odpowiednich wniosków i złożenie ich w sekretariacie szkoły.
1% PODATKU DLA NASZEJ SZKOŁY
Szanowni Państwo!
W imieniu uczniów, nauczycieli oraz Dyrekcji szkoły zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły. Jeden procent, jedna setna. Te z pozoru drobne kwoty, ale przekazane przez wiele osób, stworzą możliwość realizacji naszych zadań i planów.
DZIEŃ KOBIET
6 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji Samorząd Uczniowski złożył wszystkim Paniom pracującym w placówce najserdeczniejsze życzenia oraz podarował kwiaty wykonane własnoręcznie przez uczniów. Samorząd przygotował również konkurs na Najsympatyczniejszą Dziewczynę w szkole. Decyzją głosujących uczniów, ten zaszczytny tytuł przypadł Julii Plucie z klasy I b.
KONKURS RECYTATORSKI
27 lutego odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski "Łamańce językowe".
Dwie uczennice naszej szkoły zostały wyróżnione III miejscem:
III miejsce w kategorii klas I-III Hanna Grobner z klasy Ia z wierszem pt. "Kaczka dziwaczka" Jana Brzechwy
III miejsce w kategorii klas IV-VI Anna Frejno z klasy Vb z wierszem "Straszydło" Małgorzaty Strzałkowskiej
WOLONTARIAT
W lutym, w ramach akcji „ Cała Polska Czyta Dzieciom” wolontariusze z naszej szkoły odwiedzili Gminne Przedszkole w Wyrach, a także Gminne Przedszkole w Gostyni oraz Przedszkole nr 7 w Łaziskach Górnych. Akcja została przyjęta bardzo pozytywnie zarówno przez dzieci, jak i kadrę odwiedzonych placówek. Dzieci z uwagą słuchały przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki propozycji.
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
27 lutego odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej przygotowali i przeprowadzili przedstawiciele OSP Gostyń, pan Piotr Rzepka i pani Michalina Czaja. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII.
W klasach IV-VI pierwsze miejsce zajął Kacper Kaps, drugie miejsce wywalczył Kuba Brząkalik, a trzecie - Aleksander Grygierczyk.
ZAWODY NARCIARSKIE
26 lutego w środę w Wiśle, na stoku SIGLANY, reprezentanci szkół podstawowych powiatu mikołowskiego, spotkali się aby rywalizować w zawodach w narciarstwie alpejskim. Nie zabrakło tam również naszych uczniów. Na starcie stanęło ponad 150 zawodniczek i zawodników, którzy walczyli na trasie slalomu w zawodach drużynowych i indywidualnych.
WALENTYNKI
W piątek 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki. Tak naprawdę świętowanie rozpoczęliśmy już w czwartek. To wtedy odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV-VIII przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Z kolei w piątek działała poczta walentynkowa, której listonosze dostarczali kartki z miłosnymi wyznaniami. Wiadomości można było wrzucać przez cały tydzień do przygotowanej specjalnie na tę okazję skrzynki na listy. Uczniowie postanowili również uczcić ten wyjątkowy dzień ubierając sie na czerwono.
PODZIĘKOWANIA
8 lutego 2020 r. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni zorganizowała coroczny bal karnawałowy. Gości przywitała Dyrektor Szkoły pani Irena Piszczek oraz zastępca przewodniczącego Rady Rodziców pani Anna Myszor, zapraszając do tanecznej zabawy z DJ-em Sławkiem Rybką Rybczyńskim. Dobra muzyka i pięknie udekorowana sala zagwarantowały wspaniałą atmosferę, a pyszna kuchnia śląska i wykwintne ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów umiliły czas zabawy. Jak co roku nie zabrakło też atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Radę Rodziców.
NOC Z BAJKĄ I BAŚNIĄ
Dziesiąta, jubileuszowa Noc z Bajką i Baśnią już za nami
W nocy z 7 na 8 lutego po raz dziesiąty najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni bawili się podczas „Nocy z bajką i baśnią”. Jest to coroczna impreza organizowana przez wychowawców klas I-III szkoły podstawowej, której koordynatorami są Pani Jolanta Prasoł oraz Pani Małgorzata Rajnoga. Do przygotowań włączyli się również Rodzice, grono pedagogiczne, uczniowie oraz niezastąpieni członkowie szkolnego wolontariatu „Dawcy Szczęścia”. Tegoroczna edycja zabawy była dla nas szczególnie wyjątkowa, gdyż obchodziliśmy dziesiątą rocznicę jej powstania.
FIZYCZNE FASCYNACJE
Po raz kolejny, tym razem w sobotę 8 lutego 2020r., chętni uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w Fizycznych Fascynacjach organizowanych przez Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. Tym razem uczniowie nie zwiedzali muzeum jak zwykle. Przewodnik opowiedział o ciekawostkach znajdujących się w muzeum – można było się dowiedzieć jak kiedyś powstawały mapy, zobaczyć stare „zeszyty”, rozrusznik serca oraz najmniejszą kronikę o elektrowni Łaziska. Po zwiedzaniu odbyły się warsztaty „Bez chemii nie ma fizyki." Była okazja do zrobienia cieczy nienewtonowskiej, zamiany jednego metalu w drugi a także festiwal kolorów. Całość zakończył efektowny wybuch…
WIZYTA NATALKI
31 stycznia do naszej szkoły zawitała Natalka ze swoją mamą i siostrą. Natalka jest dziewczynką, dla której zbieramy plastikowe nakrętki. Dziewczynka odwiedziła panią dyrektor Irenę Piszczek. Następnie bawiła się w sali terapeutycznej oraz miło spędziła czas w naszej świetlicy szkolnej malując piękne prace farbami oraz grając w gry planszowe. Na ręce mamy Natalki przekazaliśmy 8 zebranych worków z nakrętkami.
GÓRA GROSZA
"Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie".
W grudniu jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.
Jej celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli.
KANGUR MATEMATYCZNY 2020 - ZAPISY
Zapraszamy uczniów klas II - VIII do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2020.
FIZYCZNE FASCYNACJE
W sobotę 11 stycznia 2020r. uczniowie klas 7 odwiedzili Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. Najpierw była okazja aby zwiedzić muzeum z przewodnikiem, a następnie przyszła kolej na warsztaty. Tym razem temat brzmiał „Bez prądu ani rusz.” Uczestnicy przypomnieli sobie czym jest zjawisko prądu elektrycznego, przekonali się jakie są możliwości pozyskiwania i wykorzystania energii elektrycznej. Była też okazja aby przyjrzeć się elektrycznym urządzeniom domowego użytku.
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
Ferie zimowe, w tym roku przypadające w województwie śląskim od 11 do 24 stycznia to dla uczniów czas odpoczynku i beztroskiej zabawy po zakończeniu pierwszego półrocza roku szkolnego. Jest to również okres, w którym dzieci są szczególnie narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Z tego właśnie powodu 10 stycznia odbył się apel pt. „Bezpieczne ferie zimowe”. Starsi uczniowie, pod opieką pani Moniki Budz oraz pani Katarzyny Łuczyńskiej-Dudy, przygotowali apel dla uczniów klas V-VIII, z kolei młodsi uczniowie, pod opieką pani Zofii Pucher oraz pana Marka Prasoła, przygotowali apel dla klas I-IV. Podczas apelu dzieci i młodzież miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego zachowania w czasie wolnym oraz zasady dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na koniec pani dyrektor Irena Piszczek życzyła wszystkim wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku.
KONKURS NA NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ
10 stycznia Pani Dyrektor Irena Piszczek ogłosiła wyniki konkursu dla klas IV-VIII na najwyższą średnią w szkole, który zorganizował Samorząd Uczniowski. Poniżej przedstawiamy wyniki.
Kategoria: Klasa z najwyższą średnią
Klasa VIa - średnia 4,70
Kategoria: Uczeń z najwyższą średnią
I miejsce: Patrycja Pawłowska, kl. Vc - średnia 5,83
JASEŁKA
19 grudnia odbyły się jasełka. Uczniowie najmłodszych klas, pod opieką pani Sybilli Cofały i pani Zuzanny Gröbner, przygotowali przedstawienie artystyczne, podczas którego betlejemską szopkę odwiedzili nie Trzej Królowie, ale postacie z bajek, aby oddać pokłon Panu Jezusowi. Młodzi aktorzy w ciekawy sposób pokazali, jakimi wartościami powinniśmy się kierować nie tylko podczas Świąt Bożego Narodzenia, ale przez całe życie. Jasełka zakończyło przemówienie Pani Dyrektor Ireny Piszczek, która złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia.
Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Konto Rady Rodziców
Bank Spółdzielczy w Tychach
69 8435 0004 0000 0008 8037 0001Uwaga!
W tytule przelewu (wpłaty) należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.













