Strona główna
PODZIĘKOWANIE
Serdeczne wyrazy podziękowania dla Drukarni Raster z Mikołowa za współpracę oraz możliwość zakupu i wydruku koszulek dla wolontariuszy naszej szkoły.
Opiekun szkolnego wolontariatu
Ewelina Maroszek
SZLACHETNA PACZKA 2017
Składamy serdeczne wyrazy podziękowania wszystkim uczniom (w szczególności wolontariuszom za pakowanie paczek dla naszej rodziny), rodzicom, nauczycielom, kierowcom – Panu Bończykowi i Panu Kukule, dzięki którym paczki dotarły do bazy oraz wszystkim ludziom dobrej woli za zaangażowanie i wparcie projektu Szlachetna Paczka;)))
Teraz z wielką niecierpliwością czekamy na relację wolontariusza naszej rodziny, gdy przekazywał nasze podarunki;)))
BEZPIECZNI NA PASACH
12 grudnia uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III dotychczasowego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podczas spotkania sierżant sztabowy Dariusz Cuber z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie poświęcił szczególną uwagę bezpieczeństwu pieszych i omówił z dziećmi oraz młodzieżą zasady poruszania się na przejściu przez jezdnię i na drodze. Policjant przypomniał również o noszeniu odblasków, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni i które mogą ocalić nam życie.
WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY
Miło nam poinformować, że uczeń klasy drugiej gimnazjum
Jan Macura
został zakwalifikowany do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
z Geografii.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!opiekun: Irena Piszczek
DRODZY RODZICE!
Zbliża się przerwa świąteczna od 23 grudnia 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. W związku z tym dni: 27 grudnia (środa), 28 grudnia (czwartek), 29 grudnia (piątek) oraz 2 stycznia (wtorek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych (tzn. nie ma lekcji).
Jeśli Państwa dziecko będzie korzystało w tym dniu z opieki świetlicy szkolnej prosimy o wypełnienie oświadczenia i przekazanie go do wychowawców świetlicy do dnia 15.12.2017 roku.
Prosimy o zrozumienie i odpowiedź w wyznaczonym terminie.
WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLAS SZÓSTYCH
7 grudnia klasy szóste wraz z opiekunami udały się do Parku Trampolin Jump World w Katowicach. Był to wyjazd zorganizowany z okazji Mikołaja. W parku trampolin wszystkim dopisywał wyśmienity humor, a harcom nie było końca. Po wycieczce wszyscy uczniowie przyznali, że była to nie tylko świetna zabawa, ale również wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego.
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
30 listopada odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas V-VII Szkoły Podstawowej. Oto wyniki:
Kl. V
I miejsce - Mateusz Marciniak, kl. V a
Kl. VI
I miejsce - Julia Jabłońska, kl. VI a
Kl. VII
I miejsce - Mikołaj Patalong, kl. VII b
W ŚWIECIE BAJTÓW
5 grudnia w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny dla uczniów klas I-III. Przedstawienie nosiło tytuł „ W świecie bajtów” i miało na celu ukazanie dzieciom, jakie negatywne skutki oraz zagrożenia wynikają z kontaktu ze współczesnymi mediami, takimi jak telewizja, Internet oraz gry komputerowe.
ANDRZEJKI IIB
29 listopada w klasie II b odbyły się ANDRZEJKI. Zabawa prócz poczęstunku i tańców, miała magiczną moc, ukazującą przyszłość.
Tego dnia do naszej klasy przyszły czarodziejki, które za pomocą wróżb przepowiadały dzieciom imiona ich przyszłych wybranków i nazwy zawodów, które będą wykonywały w dorosłym życiu. Wróżki za pomocą numerologii określały charakter każdego z uczniów oraz przewidziały sytuacje, które mogą spotkać ich w przyszłości. Dowiedzieliśmy się również, czy spełnią się skryte marzenia dzieci, a także kto pierwszy zmieni stan cywilny.
Zabawa była bardzo udana. Z niecierpliwością czekamy, czy spełnią się wszystkie przepowiednie wróżek.
SZLACHETNA PACZKA
Szkolny Wolontariat „Dawcy Szczęścia” oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zapraszają do udziału w projekcie SZLACHETNA PACZKA.
Nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się do akcji.
Startujemy pełni zapału z nadzieją, że uda nam się sprawić, że dzięki nam ktoś będzie miał wyjątkowe święta.
Nie bądź obojętny, przyłącz się do akcji.
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
29 listopada w naszej placówce odbyły się zajęcia profilaktyczne dla młodzieży zorganizowane przez pedagoga szkolnego Jolantę Mejer.
PROGRAM SPOŁECZNY
28 listopada uczniowie klas drugich i czwartych wzięli udział w uroczystej gali „Domofon ICE”, która odbyła się w Teatrze Małym w Tychach.
Na początku spotkania wszyscy uczestnicy zapoznali się ze szczegółami programu społecznego „Domofon ICE” zainicjowanego przez Budimex S.A. oraz zostali przywitani przez przedstawiciela Gminy Wyry. Potem tyscy policjanci przypomnieli zgromadzonym najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze, a strażacy przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego. Uczniowie nauczyli się również, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Następnie dzieci obejrzały spektakl profilaktyczny pt. „Przygody smoka Emila”, a na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał odblaskową zawieszkę "Domofon ICE" z własnym imieniem i nazwiskiem oraz numerami kontaktowymi do osób najbliższych.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Dnia 24 listopada w klasie pierwszej odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Na początku każdy przedstawił swojego pluszaka, a następnie zabawki zostały zaproszone do gimnastyki porannej i wspólnych zabaw przy muzyce. Na zakończenie dzieci narysowały swojego ulubieńca i obejrzały bajki o misiach.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
We wtorek 21 listopada w naszej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika. Uczniowie złożyli Książce uroczystą przysięgę, zobowiązującą do przestrzegania zasad biblioteki i dbałości o wypożyczone książki oraz obiecali, że będą czerpać mądrość z czytanych książek.
LEKCJA W KINIE
14 listopada uczniowie klas drugich wzięli udział w lekcji multimedialnej pt.
„I kto to mówi?, czyli jak powstaje dubbing!”, zorganizowanej przez tyskie kino „Multikino”.Dzieci podczas lekcji dowiedziały się, czym jest dubbing filmowy, zobaczyły, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym, odkryły, kto użycza głosu znanym postaciom z filmów animowanych, dowiedziały się, czym są kłapy, ćwiczyły dykcję oraz wykonały swój pierwszy dubbing do bajki „Asterix i Obelix”.
PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2017
W ramach projektu "Partnerstwo dla książki 2017" Biblioteka Gminna w Gostyni zorganizowała dla najmłodszych uczniów naszej szkoły dwa spotkania autorskie.
Pierwsze z nich odbyło się 20 października 2017 r. Bohaterką spotkania była autorka książek dla dzieci i młodzieży, dziennikarka „Radia Kraków” oraz tłumaczka szwedzkiej literatury, pani Barbara Gawryluk. Pisarka opowiedziała krótko o sobie, po czym zaprezentowała napisane przez siebie książki, opisujące prawdziwe historie, z którymi autorka zetknęła się podczas swojej pracy dziennikarskiej. Wśród zaprezentowanych były między innymi książki pt. „Dżok, legenda o psiej wierności”, „Baltic-pies, który płynął na krze” oraz „Mali bohaterowie” .
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W sobotę 11 listopada obchodzić będziemy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych 10 listopada przygotowali uroczystą akademię. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Konto Rady Rodziców
Bank Spółdzielczy w Tychach
69 8435 0004 0000 0008 8037 0001Uwaga!
W tytule przelewu (wpłaty) należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.














