Podczas prowadzenia lekcji zdalnego nauczania w dniach od 16.04.2020 r. do 30.04.2020 r. uczniowie klasy IIc wraz ze swoimi rodzinami i wychowawcą realizowali projekt edukacyjny „WIOSNA”.
Po zapoznaniu uczniów i rodziców z metodą projektu, najpierw każda rodzina wspólnie obmyśliła i sporządziła plan działania, a następnie dokonała podziału zadań między swoich członków. Wszyscy systematycznie realizowali zadania i po upływie dwóch tygodni przedstawili efekty swojej pracy w formie dowolnej prezentacji.
Pomysłów na realizację projektu dzieci i ich rodziny miały mnóstwo. Uczniowie dokonywali obserwacji budzącej się do życia przyrody. Zobaczyli wiele kwitnących kwiatów w ogrodach, w lesie, na drzewach owocowych i krzewach ozdobnych. Spotkali i obserwowali wiele zwierząt – ssaków, ptaków, płazów i owadów. Siali i sadzili różne rośliny, które potem pielęgnowali. Przekopywali z rodzicami, babciami i dziadkami ziemię w ogrodzie, grabili, robili ścieżki i grządki, pomagali w koszeniu trawy, w renowacjach placów zabaw lub innych przydomowych wiosennych pracach. W ramach projektu dzieci malowały obrazy i obrazki, wykonywały piękne ozdoby, rzeźby i makiety. Tworzyły też krzyżówki, rebusy i wierszyki. Powstała nawet wiosenna bajka i wiosenne zadania matematyczne. Niektóre dzieci czytały wierszyki o tej tematyce, ciekawostki o zwierzętach żyjących w lesie i w ogrodzie, a także o pracach rolników wykonywanych o tej porze roku. Wyszukiwały przysłowia o wiośnie i prowadziły kalendarz pogody. Słuchały i uczyły się piosenek. Przygotowane zostały również pyszne wiosenne sałatki. Rodziny zorganizowały pikniki , wspólne grillowanie i ogniska. Odbywały się spacery po lesie i łąkach. Uczniowie, doskonaląc sprawność fizyczną, jeździli na rowerach, rolkach, hulajnogach, skakali na skakankach i ogrodowych trampolinach, grali w piłkę, jednym słowem zażywali ruchu na świeżym powietrzu.
Wszystko to zostało uwiecznione na pięknych zdjęciach, filmikach lub prezentacjach multimedialnych. Podczas wykonywanych działań w ramach projektu dzieci nie tylko się uczyły, ale również świetnie się bawiły. Wiosnę znalazły w każdym zakamarku i w każdym wykonanym zadaniu.