Aktualności

          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III

          • 20 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3 pt. „Emocje”.

            W wydarzeniu wzięło udział 20 uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności interpretacji poezji.

            Wyniki konkursu:
             I miejsce – Piotr Błoch
             II miejsce – Hanna Bartecka
             III miejsce – Oskar Pintal

            Wyróżnienia: Laura Szołtysek, Robert Weinert i Filip Okoń.

            Laureaci trzech pierwszych miejsc będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym artystom.

          • ŚWIĘTO LICZBY PI

          • 19 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Wydarzenie to zakończyło tygodniowe obchody Święta Liczby Pi, które stały się doskonałą okazją do odkrywania piękna matematyki oraz czerpania radości z nauki. Uczniowie z zaangażowaniem podejmowali wyzwania, wykazując się wiedzą, kreatywnością, logicznym myśleniem oraz umiejętnością zapamiętywania.

            Zwieńczeniem tygodniowych zmagań było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursów:
             

            ZAPAMIĘTAJ PI

            I miejsce – Róża Porwolik

            II miejsce – Weronika Lesz

            III miejsce – Wiktoria Lesz

            Wyróżnienie – Bartosz Kania
             

            KOSTKA RUBIKA

            I miejsce – Kacper Chrószcz

            II miejsce – Dariusz Figura

            III miejsce – Kacper Podgórczyk
             

            PI-SANKA

            I miejsce – Paulina Lasak

            II miejsce – Jakub Budz

            III miejsce (ex  aequo) – Julia Dyrda i Daniel Matuszczyk

            Wyróżnienia – Jakub Bendkowski i Grzegorz Malara
             

            LAPBOOK „SŁYNNI MATEMATYCY”

            I miejsce – Marcelina Piecha

            II miejsce – Bartosz Kania

            III miejsce – Jan Kukla

            Wyróżnienia: Weronika Lesz i Wiktoria Gorzawska

             

            Gratulujemy zwycięzcom!

            Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

             

          • DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

          • 17 marca nasza szkoła świętowała Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Z tej okazji korytarze szkolne wypełniły dekoracje z motywem trójlistnych koniczynek, a uczniowie założyli ubrania, w których dominowała zieleń. Dodatkowo, sale lekcyjne odwiedziły irlandzkie skrzaty rozdając słodkie skarby. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie poczęstunku oraz uczniom za włączenie się w tegoroczne obchody.

            Happy St. Patrick's Day!

          • ETNODESIGN-WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLASY 1A

          • 16 marca 2026 r. klasa Ia wzięła udział w warsztatach z etnodesignu organizowanych w Publicznej Bibliotece Gminnej w ramach projektu „W kierunku transformacji w Gminie Wyry”.

            Podczas zajęć uczniowie poznali elementy tradycyjnego stroju śląskiego w wersji dziewczęcej, chłopięcej oraz kobiecej. Omówiono charakterystyczne hafty zdobiące merynki (chusty), a także pokazano przykłady ornamentyki na zopaskach (fartuchach).

            W dalszej części spotkania dwoje uczniów wystąpiło w regionalnych strojach. Uczestnicy zapoznali się także z komiksem „Etnohaft”, który przybliżył im tematykę tradycyjnych wzorów i haftów.

            Następnie, podczas kolejnego etapu warsztatów, uczniowie wcielili się w rolę projektantów mody, tworząc własne projekty ubrań inspirowanych elementami tradycyjnego stroju śląskiego.

            Warsztaty były bardzo ciekawe i stanowiły okazję do poznania dziedzictwa kulturowego regionu oraz rozwijania kreatywności uczniów.

          • WYCIECZKA KLAS 1

          • 16 marca klasy 1c i 1d odwiedziły Pałac Baranowice w Żorach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach regionalnych, dotyczących śląskich tradycji ludowych i obrzędów związanych z powitaniem wiosny. Dzieci mialy okazję zrobić wiosenne motyle z papieru, odegrać przedstawienie o Pani Wiośnie, pośpiewać ludowe piosenki i udekorować wstążkami bibuły goik - drzewko iglaste będące symbolem wiosny. Zajęcia z kultury ludowej i historii lokalnej były dla dzieci bardzo ciekawe.

          • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

          • 16 marca w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

            Turniej został przeprowadzony przez strażaków z OSP Gostyń, którym serdecznie dziękujemy za profesjonalne przygotowanie wydarzenia.

            Wyniki turnieju:

            Klasy I–IV
            I miejsce –  Filip Kempa
            II miejsce –  Tomasz Laksa
            III miejsce – Zuzanna Hęćka

             Klasy V–VIII
            I miejsce –  Sebastian Laksa
            II miejsce – Szymon Szczepanek
            III miejsce – Oliwier Krymer

            Gratulujemy zwycięzcom świetnych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju!
            Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za liczny udział, zaangażowanie i chęć zdobywania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.

          • REKRUTACJA

          • Od 2 do 13 marca 2026 r. odbędzie się rekrutacja dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni.

            Prosimy rodziców o zapoznanie się z zasadami rekrutacji oraz o wypełnienie odpowiednich dokumentów i złożenie ich w sekretariacie szkoły.

            zasady i wnioski do pobrania

          • NOWOŚCI W NASZEJ SZKOLE

          • NOWE PRZESTRZENIE I NOWOCZESNY SPRZĘT W SZKOLE

            Po feriach uczniów naszej szkoły powitała nowa odsłona sal lekcyjnych oraz korytarza na II piętrze. Zmiany zostały wprowadzone w ramach realizacji projektu unijnego

            „Kierunki rozwoju edukacji podstawowej w Gminie Wyry”.

            W trzech salach lekcyjnych - numer 13, 14 i 16 - wykonano prace modernizacyjne. Zamontowano sufity podwieszane, które wyciszają pomieszczenia, a także nowe oświetlenie LED zapewniające lepsze doświetlenie przestrzeni do nauki. Dzięki temu zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogą pracować w bardziej komfortowych warunkach.

            Zmiany objęły również szkolny korytarz. Powstała tam strefa relaksu, wyposażona w zestawy wygodnych siedzisk dla uczniów. Miejsce to ma sprzyjać odpoczynkowi podczas przerw oraz integracji uczniów.

            W ramach projektu szkoła została także doposażona w nowoczesny sprzęt dydaktyczny. Zajęcia popołudniowe będzie można prowadzić z wykorzystaniem przenośnego projektora Samsung. Do dyspozycji uczniów oddano również 15 nowoczesnych tabletów, które są przechowywane i ładowane w specjalnej szafie.

            To jednak nie wszystko. Szkoła otrzymała także 24 tablety piórkowe, które będą wykorzystywane podczas zajęć dodatkowych. Dzięki nim uczniowie będą mogli tworzyć nowoczesne notatki, pisać i rysować na komputerze rysikiem i rozwijać swoje kompetencje cyfrowe.

            Wprowadzone zmiany to kolejny krok w kierunku tworzenia nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni edukacyjnej, która wspiera rozwój uczniów i umożliwia korzystanie z nowoczesnych technologii w codziennej nauce.

            #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

            Aby korytarz stał się prawdziwą strefą relaksu, z funduszy pozyskanych podczas kiermaszu świątecznego zakupiono również fototapetę oraz przenośny głośnik. W najbliższym czasie podczas przerw będzie można na korytarzu usłyszeć muzykę relaksacyjną, która umili uczniom czas odpoczynku. 

          • SPORTOWY SUKCES

          • MAMY ZŁOTO! NASZE DZIEWCZYNY NIEPOKONANE! 
            Dziś nasza szkolna reprezentacja dziewczyn wzięła udział w powiatowych zawodach w minisiatkówce i pokazała prawdziwą sportową klasę!
            Nasze siatkarki rozegrały świetny turniej, wygrały wszystkie mecze i nie przegrały ani jednego seta! Doskonała współpraca na boisku, waleczność i zaangażowanie sprawiły, że dziewczyny zasłużenie zdobyły 1 miejsce.
            Ten wspaniały wynik oznacza również awans do kolejnego etapu- zawodów rejonowych!

            Gratulujemy dziewczynom fantastycznej gry oraz dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej szkoły i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! 

          • PROJEKT ,,KLUCZ DO KOSMOSU" W NASZEJ SZKOLE

          • W styczniu nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu Klucz do kosmosu – zbuduj klucz telegraficzny i nadaj sygnał alfabetem Morse’a. Projekt jest jednym z elementów Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla misji IGNIS, którego stworzeniem i realizacją zajmuje się Polska Agencja Kosmiczna (POLSA). Pomiotami odpowiedzialnymi za misję IGNIS są Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT), Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) i Polska Agencja Kosmiczna.

            Celem Projektu jest wsparcie procesu kształcenia umiejętności inżynieryjnych wśród polskiej młodzieży szkolnej wykorzystując potencjał historycznego momentu – realizacji pierwszej polskiej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. 

            Dzięki udziałowi w projekcie szkoła otrzymała zestawy edukacyjne do samodzielnego montażu wraz z instrukcjami montażu, które składają się z płytki PCB w kształcie satelity oraz dwóch obwodów: klucza telegraficznego oraz sygnalizatora dźwięku. Zestaw będzie mógł służyć m.in. do generowania komunikatów dźwiękowych i świetlnych alfabetem Morse'a. Aby go złożyć uczniowie musieli opanować podstawy tworzenia układów elektronicznych oraz lutowania, które zostały przybliżone na filmach instruktażowych przez polskiego astronautę Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego. W celu wysyłania i odbierania sygnałów uczniowie będą również musieli poznać alfabet Morse’a, który może okazać się przydatny w sytuacjach kryzysowych. Projekt zapewnił uczniom wiele godzin wspaniałej nauki przez doświadczenie. 

            Serdecznie dziękujemy organizatorom projektu.

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - KONKURS

          • Z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy uczniów klas IV–VIII do udziału w konkursie Internet – pomoc czy pułapka?

            Zadaniem konkursowym jest przygotowanie i przesłanie prezentacji multimedialnej (do 10 slajdów), która podejmie temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu,nawiązując do hasła konkursu „Internet – pomoc czy pułapka?”.

            Podpisane prezentacje należy przesłać do 06.03.2026 r.

            Na zwycięzców czekają nagrody!

          • FERIE ZIMOWE 2026

          • Drodzy Uczniowie!

            Życzymy Wam udanych ferii pełnych radości, odpoczynku i zimowych przygód. Niech ten czas pozwoli Wam naładować baterie i wrócić do szkoły z nową energią. 

            Wesołych i przede wszystkim bezpiecznych ferii!

          • BALE KARNAWAŁOWE

          • W tygodniu poprzedzającym ferie zimowe w klasach 1–3 odbyły się radosne bale karnawałowe.

            Kolorowe balony i serpentyny pięknie udekorowały sale, wprowadzając wszystkich w wyjątkowy, pełen energii nastrój i zachęcając do wspólnej zabawy.

            Najmłodsi uczniowie, przebrani za swoich ulubionych bohaterów i bajkowe postacie, z entuzjazmem uczestniczyli w tańcach oraz zabawach prowadzonych przez wychowawców w rytm dziecięcych przebojów. Nie zabrakło uśmiechu, śmiechu i wspaniałej atmosfery.

            Na dzieci czekała także słodka niespodzianka - pączki ufundowane przez Radę Rodziców.

            Był to wyjątkowy czas pełen radości, integracji oraz wspólnego świętowania zbliżających się ferii zimowych.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni
      • 32 218 76 00
        fax. 32 323 06 33
      • ul. Rybnicka 141
        43-176 Gostyń
        Poland
      • czynny od poniedziałku do piątku
        w godzinach 7.30 - 15.30
      • IrePisz_141
      • AE:PL-56590-82694-VAHIJ-26
  • Galeria zdjęć

    • brak danych