Bardzo miło nam powiadomić, że zespół uczniowski z naszej szkoły został zakwalifikowany do etapu głównego programu edukacyjnego Łowcy Mikrometeorytów 2.0.
Program Łowcy mikrometeorytów został przygotowany wspólnie przez Fundację Nauka. To Lubię oraz Studenckie Koło Naukowe Geologów Uniwersytetu Wrocławskiego, pionierów w zakresie poszukiwań mikrometeorytów w naszym kraju. Jednym z celów programu jest pokazanie, jak pracują naukowcy, jak prowadzić i dokumentować eksperymenty, a także pokazać wartość pracy zespołowej. Dodatkową zaletą jest to, że nasza szkoła otrzyma darmowy sprzęt pozwalający na identyfikację mikrometeorytów, który zespół uczniowski nauczy się efektywnie wykorzystywać w trakcie badań terenowych.
W skład zespołu uczniowskiego wchodzą uczennice z klasy 8b: Gabriela Badocha, Aleksandra Dygudaj, Amelia Karwowska i Alicja Pieczarka-Swadźba. Opiekunkami zespołu są Pani Kinga Surmiak-Stalmach i Pani Agata Kabała .