• WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

          • W dniach od 16 do 26 października w naszej szkole przeprowadzono pierwszy stopień Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

            Z przyjemnością informujemy, że do II etapu zakwalifikowali się:

            Szymon Orawski, kl. 8a - MATEMATYKA, JĘZYK ANGIELSKI,
            Nadia Adamaszek, kl. 8b - JĘZYK ANGIELSKI,
            Hanna Szweter, kl. 8a - JĘZYK ANGIELSKI,

            Wanda Suchy, kl. 6c - HISTORIA.

            Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie!

             

            Terminy drugiego stopnia Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

            20 listopada - MATEMATYKA,
            21 listopada - JĘZYK ANGIELSKI,
            22 listopada - HISTORIA.

            Ww. konkursy odbędą się w szkole o godz. 11:00.

          • WYCIECZKA DO KRAKOWA

          • 27 października uczniowie klasy 6 b, 7 a oraz 7 b udali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Krakowa. Młodzież rozpoczęła wizytę w Krakowie od przywitania się ze Smokiem Wawelskim. Następnie młodzi turyści udali się do Katedry na Wawelu, aby poznać historię tego miejsca oraz zobaczyć miejsce pochówku królów oraz zasłużonych dla Ojczyzny bohaterów. Uczniowie obejrzeli również Dzwon Zygmunta. Następnie, zmierzając do Sukiennic, młodzież miała okazję zobaczyć Pałac Biskupi na ulicy Franciszkańskiej. Z kolei na Rynku uczniowie wysłuchali hejnału mariackiego oraz zwiedzili Bazylikę Mariacką, gdzie duże wrażenie zrobił na wszystkich Ołtarz Wita Stwosza. Ostatnim punktem w programie wycieczki były Podziemia Rynku, gdzie znajduje się ekspozycja prezentująca historię Krakowa oraz związki jakie łączyły to miasto z najważniejszymi średniowiecznymi ośrodkami handlu i kultury.

                        Wyjazd do Krakowa, jak sami uczniowie przyznali, był nie tylko przyjemnym sposobem spędzenia czasu, ale przede wszystkim ciekawą, żywą lekcją historii i sztuki, którą mają nadzieję powtórzyć, wybierając się w kolejne niesamowite miejsca na mapie Polski.

          • PRZEBIERANY PIĄTEK

          • Czy wypada przyjść do szkoły w piżamie? W piątek 27 października w naszej szkole było to wręcz mile widziane! Zabawa w przebierane piątki powstała z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i cieszy się dużym zainteresowaniem. Tego dnia na korytarzach i salach można było spotkać uczniów w piżamach, szlafrokach i bamboszach. Niektórzy wyposażyli się w poduszki, ale o spaniu nie było nawet mowy! :)

          • KONKURS

          • 26.10.2023 r. uczennica klasy III c, Ewa Kłopot wzięła udział w XV Konkursie Plastycznym „ Barwy Jesieni”, który skierowany jest do świetlic powiatu mikołowskiego i co roku odbywa się w Szkole Podstawowej nr 1 w Łaziskach Górnych. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były „ Jesienne kapelusze”, a wykonane były farbami akwarelowymi. Z wielką przyjemnością informujemy, że Ewa zajęła II miejsce.
            Serdecznie gratulujemy i życzymy natchnienia do realizacji kolejnych fantastycznych prac!

          • BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

          •  26 października w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni odbył się Bal Wszystkich Świętych. Uczniowie i nauczyciele przebrali się za postacie znane z kart Biblii, świętych, błogosławionych oraz za urocze aniołki. Dzięki zaprzyjaźnionemu DJ-Sławkowi Rybka Rybczyńskiemu wszyscy wesoło bawili się, tańczyli oraz śpiewali przy dźwiękach muzyki i znanych piosenek. Na uczestników balu czekała również anielska fotobudka i słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Atmosfera była iście niebiańska. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w tym wydarzeniu, a nauczycielom za pomoc w jego organizacji.

          • WYCIECZKA KLAS VII

          • 20 października uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni wybrali się na wycieczkę na Stadion Śląski oraz do Planetarium w Chorzowie. Siódmoklasiści rozpoczęli swą wyprawę od zwiedzania słynnego „Kotła Czarownic” i zobaczyli miejsca, które niedostępne są podczas największych wydarzeń organizowanych na obiekcie. Uczniowie odwiedzili szatnię reprezentacji, byli w strefie SPA, a także przeszli tunelem zawodniczym wprost na murawę. Dodatkowo odwiedzili lożę VIP, trybunę prasową oraz komisariat policji. W programie zwiedzania była także projekcja w stadionowym kinie i zwiedzanie sali muzealnej. Po zapoznaniu się z tym  niesamowitym miejscem grupa wybrała się na spacer po Parku Śląskim i dotarła do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika. Siódmoklasiści wzięli tam udział w lekcji astronomicznej „Fascynujący kosmos”. Podczas zajęć uczniowie zobaczyli różnorodność obiektów na niebie, dowiedzieli się m.in. jak zmierzyć odległość we wszechświecie oraz gdzie szukać odległych galaktyk. Młodzież miała również okazję obserwować zmiany na niebie dziennym i nocnym oraz poznać gwiazdozbiory nieba północnego.

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • 12 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie przygotowali nauczyciele i uczniowie klas 2a, 2b i 3b. Ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym uświetnili oni pięknymi piosenkami oraz wierszami. Wiele ciepłych słów i życzeń popłynęło w kierunku nauczycieli oraz pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za ich codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę. Ponadto, uczniowie klas starszych przygotowali dla pracowników szkoły humorystyczne przedstawienie, a także wręczyli im własnoręcznie przygotowane piękne medale. Ten dzień przebiegł w naszej szkole w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze.

          • SPOTKANIE Z HEKTOREM

          • We wtorek 3 października naszych pierwszoklasistów odwiedzili Sierżant Hektor i policjanci z komendy w Mikołowie. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w domu. Policjanci rozmawiali z dziećmi o tym jak bezpiecznie zachowywać się w drodze do szkoły, podczas przechodzenia przez ulicę i w czasie zabawy na placu zabaw. Na koniec spotkania pierwszoklasiści zgodnie obiecali Hektorowi, że będą dbać o własne bezpieczeństwo.

          • DZIEŃ UŚMIECHU

          • W pierwszy piątek października z inicjatywny Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.
            Uczniowie, którzy przybyli do szkoły ubrani na żółto lub wzbogacili swój strój żółtą uśmiechniętą buźką brali udział w akcji „Przebrany – niepytany”. Chętni i odważni uczniowie mieli również okazję podjąć wyzwanie „Uśmiech po cytrynie”. Zadaniem było zjeść plasterek cytryny i zapozować do zdjęcia z szerokim uśmiechem.

            Pamiętajmy!
            Uśmiech jest zaraźliwy, więc warto przebywać w towarzystwie osób uśmiechniętych!

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego świętowania Dnia Uśmiechu!

          • ZWIEDZANIE MIEJSCA PAMIĘCI

          • "To się jednak wydarzyło, a zatem znowu może się wydarzyć - oto sedno tego, co mamy do powiedzenia."

            3 października uczniowie klas ósmych udali się do Oświęcimia, aby zwiedzić Miejsce Pamięci oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wizyta w tym miejscu nie była zwykłą wycieczką. Wchodząc na teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady, można odnieść wrażenie, że przez kilka lat piekło było umiejscowione właśnie tutaj. Głód, ciężka praca, choroby, egzekucje, komory gazowe, eksperymenty medyczne – tego wszystkiego doświadczyli więźniowie obozu. Pod ścianą śmierci złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicz i uczciliśmy chwilą ciszy wszystkie ofiary.

            Wizyta w Muzeum wywarła na nas ogromne wrażenie, było to trudne przeżycie. Coś ściskało w piersi, oczy wilgotniały, a każdy opuszczał Muzeum pełen refleksji i zadumy. Takie miejsca uświadamiają, że wszyscy musimy dbać o to, aby pamięć o tym, co wydarzyło się w Auschwitz-Birkenau nigdy nie zgasła!

          • SPEKTAKL TEATRALNY

          • 28 września uczniowie klas siódmych oraz ósmych udali się do Domu Kultury, aby obejrzeć przedstawienie teatralne oparte na prozie Ryszarda Kapuścińskiego. Spektakl został przygotowany przez grupę teatralną „B-ZDUUURA” z Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Młodzi aktorzy wzięli na warsztat powieść-reportaż pt. „Cesarz”, w którym autor obnaża mechanizmy działania autorytarnych rządów. Mimo, że utwór opowiada o czasie panowania zmarłego w 1975 roku cesarza Etiopii, to ma on bardzo uniwersalny charakter, co niestety pokazuje współczesna historia świata. Przedstawienie, jak sami uczniowie przyznali, wywarło na nich bardzo duże wrażenie i skłoniło do refleksji na temat przedkładania chorobliwych żądzy jednostki nad dobro drugiego człowieka, a nawet całego narodu.

          • REWIA NA LODZIE

          • 27 września uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami wybrali się do Areny Gliwice na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”. Uczestnicy wycieczki z zachwytem oglądali lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko. Ogromne wrażenie zrobiła na wszystkich piękna, ruchoma scenografia, efekty pirotechniczne, gra świateł, bajkowe kostiumy artystów i profesjonalna choreografia. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. Dzieci chętnie śpiewały z aktorami, a oklaskom nie było końca. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

          • 26 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków, którego głównym celem jest promowanie nauki języków obcych, pokazanie korzyści płynących z ich znajomości, a także ukazanie dorobku kulturowego Starego Kontynentu.

            W tym roku szkolnym, w myśl zasady „uczyć – bawiąc”, nauczyciele języków obcych postanowili zachęcić dzieci i młodzież do nauki języków, przygotowując drugą edycję cieszącego się ogromną popularnością Quest’u Językowego – gry terenowej w budynku szkoły, polegającej na poszukiwaniu informacji dotyczących państw europejskich i ich języków. Aby zadanie nie było zbyt łatwe, wszystkie potrzebne wiadomości zostały podane po angielsku i niemiecku. Było dużo śmiechu i zabawy, a ukończone wyzwanie sprawiło uczestnikom wiele satysfakcji.

          • REMONT SZKOŁY

          • Wakacje się skończyły, a wraz z nimi zakończył się remont naszej szkoły. Budynek przeszedł termomodernizację oraz zyskał nową elewację. Na ścianie przy głównym wejściu pojawił się kolorowy mural. Wymieniono również stolarkę okienną, a na dachu budynku zamontowano instalację fotowoltaiczną. Najmłodszych uczniów z pewnością ucieszyła nowa świetlica szkolna, która została rozbudowana oraz wyremontowana. Są nowe meble, stoliki, magiczny dywan, pufy do relaksu, piłkarzyki, multimedia i oczywiście zabawki. Modernizację przeszła również kuchnia. Rodzicom oraz pracownikom szkoły na pewno przydatny okaże się nowy parking, który został utworzony od strony boiska. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość i wyrozumiałość podczas remontu. Mamy nadzieję, że uczniowie jak i pracownicy szkoły będą się dobrze czuli w odnowionym budynku.

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni
        • 32 218 76 00 fax. 32 323 06 33
        • ul. Rybnicka 141 43-176 Gostyń Poland
        • czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30  
    • Galeria zdjęć

        brak danych