• SZLACHETNA PACZKA

• Kontynuując naszą inicjatywę z lat ubiegłych, z przyjemnością informujemy, że również w tym roku nasza szkoła bierze udział w projekcie Szlachetna PaczkaTym razem pomocy potrzebuje rodzina pani Katarzyny, która ze względu na swoją chorobę, nie może podjąć pracy, co znacząco wpłynęło na codzienne życie rodziny i jej  sytuację materialną.

Poniżej przygotowaliśmy arkusz z wypisanymi potrzebami rodziny oraz innymi szczegółowymi informacjami.

Aby pomóc rodzinie, należy wybrać produkty spośród wymienionych poniżej. Na produkty z kategorii PODARUNKI SPECJALNE obowiązuje rezerwacja telefoniczna. Na artykuły z pozostałych kategorii nie trzeba się zapisywać, natomiast dostarczać je można do szkoły, zostawiając na portierni lub w świetlicy szkolnej, w godzinach pracy szkoły (7.30 – 16.30).

Termin zbiórki  mija 15 GRUDNIA.

Na poczet zbiórki można dokonać przelewu na konto Rady Rodziców

z dopiskiem  SZLACHETNA PACZKA:

69 8435 0004 0000 0008 8037 0001

Aby dokonać rezerwacji lub w razie jakichkolwiek pytań, prosimy dzwonić pod nr telefonu szkoły

32 218 76 00 .

Informacje o rodzinie oraz lista potrzeb

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

• 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, w związku z czym nasz szkoła podjęła wiele działań, aby okazać wsparcie i solidarność z dziećmi, których prawa nie są respektowane.

Podczas lekcji nauczyciele przybliżyli uczniom tematykę związaną z organizacją UNICEF i Konwencją Praw Dziecka. W trakcie zajęć dzieci zobaczyły prezentację i zdjęcia obrazujące działalność UNICEF oraz podjęły dyskusję na ten temat. Natomiast uczniowie z klas 1-3 zobaczyli filmy edukacyjne na temat praw dziecka, wzięli udział w zabawach dydaktycznych, a także wykonali prace plastyczne obrazujące swoje prawa.

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• 17 listopada uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, którego organizatorem jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Z tej okazji nauczycielki matematyki przygotowały wiele atrakcji, mających na celu zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki tabliczki mnożenia poprzez zabawę.

Podczas lekcji w klasach 4-8 przeprowadzono konkurs w formie krótkiego egzaminu. „Tabliczkowa wiedza” była sprawdzana za pomocą pięciu pytań. Co więcej, Komisję Egzaminacyjną tworzyli uczniowie klas ósmych pod opieką nauczycieli matematyki. Osoby, które odpowiedziały poprawnie na wszystkie pytania, otrzymały zaszczytny tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienny certyfikat, potwierdzający ich umiejętności. Ponadto dzieci wykonały gazetkę „Tabliczkowe ZOO”.

Nie lada gratkę przygotowano również dla miłośników matematyki wykazujących talenty artystyczne. Uczniowie klas 4-6 mieli za zadanie przygotować plakat nawiązujący do tabliczki mnożenia, z kolei młodzież z klas 7-8 opracowywała lapbooki o tej samej tematyce. Konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a autorzy złożonych prac udowodnili, że tabliczki mnożenia można uczyć się na wiele sposobów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Wyniki szkolnego konkursu „PLAKAT – TABLICZKA MNOŻENIA”

I miejsce – Paulina Lasak, kl. 6 a

II miejsce – Jan Grygierek, kl. 4 b

III miejsce – Kamil Ratka, kl. 6 b

Wyróżnienie: Maja Pisarek, kl. 5 a, Ewelina Pilarska, kl. 6 a, Edyta Wróbel, kl. 4 b

Wyniki szkolnego konkursu „LAPBOOK – TABLICZKA MNOŻENIA”

I miejsce – Julia Bojdoł, kl. 8 b

II miejsce – Daniel Jagła, kl. 7 b

III miejsce – Hanna Szweter, kl. 8 a

Wyróżnienie: Nikola Zybała, kl. 8 b

GRATULUJEMY!

• SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

• W środę 15 listopada uczniowie klas 1-3 mieli okazję spotkać się ze Strażą Miejską z Łazisk Górnych, która przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ważnych informacji na temat zagrożeń w drodze do i ze szkoły. Zadawały też dużo pytań oraz miały okazję wykorzystać tę ważną wiedzę podczas zabawy. Na koniec spotkania obiecały, że będą dbać o swoje bezpieczeństwo.

• DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

• 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania, w związku z czym uczniowie klasy 2a wzięli aktywny udział w propagowaniu zdrowego stylu życia. Rozmawialiśmy na temat tego jak śniadanie wpływa na nasze funkcjonowanie, z czego powinna składać się zbilansowana dieta oraz jak niedobór cennych składników oddziałuje na nasz organizm. Uczniowie  przygotowali własne zdrowe i pożywne śniadanie, a na koniec wzięli udział w zabawie, która polegała na rozpoznawaniu jedzenia za pomocą zmysłu węchu i smaku.

• SZKOŁA PAMIĘTA

• Nasza szkoła przyłączyła się do akcji #SzkołaPamięta, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczcili pamięć mieszkańców Gostyni pomordowanych w okresie II Wojny Światowej oraz żołnierzy walczących w obronie naszej ojczyzny zapalając znicze na cmentarzu przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Gostyni.

• MODLITWA RÓŻAŃCOWA

• W październiku, w sposób szczególny pamiętamy o modlitwie różańcowej. W tym roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do wspólnej modlitwy w intencji jedności i pokoju na świecie. 18 października modliliśmy się równocześnie z innymi dziećmi na różnych kontynentach, w tym samym czasie. Święty Ojciec Pio powiedział, że „kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia.” Niech zapanuje pokój na całym świecie i w naszych sercach.