• DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

          •             17 marca na całym świecie, a w szczególności w krajach angielskiego obszaru językowego, obchodzony jest Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Nasi uczniowie  również przyłączyli się do świętowania tego wyjątkowo sympatycznego wydarzenia. W szkole pojawiły się dekoracje nawiązujące do irlandzkich legend i baśni, a uczniowie, tak jak Irlandczycy, ubrali się na zielono. Nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili lekcje kulturowe, mające na celu przybliżenie uczniom postaci św. Patryka oraz historii, geografii, tradycji i legend Szmaragdowej Wyspy.

                        O tym jak wyjątkowy i magiczny był ten dzień może świadczyć także pojawienie się w szkole aż czterech irlandzkich skrzatów, które zazwyczaj można spotkać na końcu tęczy, gdzie pilnują garnka ze złotem. O ile irlandzkie skrzaty niechętnie dzielą się swoim skarbem, nasze z przyjemnością częstowały wszystkich cukierkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

          • WIZYTA W ŚLĄSKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM

          •  

            ​​​​​​11 marca, na zaproszenie wicewojewody Michała Kopańskiego, uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni udali się na zwiedzanie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

            Młodzież rozpoczęła wizytę w urzędzie od przywitania się z wicewojewodą w westybule, który jest najbardziej reprezentatywnym miejscem w całym budynku. Na głównych schodach uczniowie zrobili także wspólne pamiątkowe zdjęcie. Następnie siódmoklasiści mieli wspaniałą okazję obserwować obrady w Sali Sejmowej z góry, z miejsca dla prasy. Obrady, jak i cała sala wywarły na młodzieży ogromne wrażenie. Kolejną atrakcją było zejście do tuneli ewakuacyjnych. Śmiałkom udało się dotrzeć do wyjścia na górę przy ulicy Ligonia! Uczniowie obejrzeli również Skarbiec, w którym przechowywano rezerwy finansowe województwa śląskiego w postaci sztabek złota. Podczas zwiedzania siódmoklasiści dowiedzieli się m.in., że zasoby pieniężne w skarbcu były zabezpieczone basenem wypełnionym wodą. Ostatnim punktem programu była tzw. „winda do nieba”, czyli przejażdżka windą paciorkową.

            Wycieczka była bardzo udana!

            Dyrekcja, wychowawcy klas siódmych oraz uczniowie pragną podziękować wicewojewodzie, panu Michałowi Kopańskiemu za zaproszenie do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz umożliwienie zwiedzania tego wyjątkowego miejsca.

          • DOGOTERAPIA

          • "Wy nie wiecie, a ja wiem,

            jak rozmawiać trzeba z psem..." 

            11 marca naszą szkolę odwiedziła Pani Patrycja Czech, która przeprowadziła zajęcia połączone z dogoterapią, we wszystkich klasach I-III. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu, w których towarzyszyła im „Figa” – pies rasy Juck Russell Terier. Spotkanie z Figą było okazją do relaksacji, wyciszenia, a także znakomitą motywacją do podejmowania różnorodnych działań w zakresie wspierania funkcji motorycznych, poszerzania słownika czynnego dziecka, kształtowania umiejętności narracyjnych, okazywania i nazywania emocji. Obecność psa na zajęciach wyzwoliła w dzieciach spontaniczną radość i otwartość względem otoczenia. W czasie zajęć uczniowie mogli osobiście doświadczyć łagodności psa. Wspólne zabawy wywołały mnóstwo pozytywnych emocji wśród naszych uczniów.

          • WYCIECZKA

          • 8 marca klasy 2c i 2d uczestniczyły w wycieczce do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach-Baranowicach. Uczniowie wzięli udział w  warsztatach pt.: Żegnaj Marzanno, zimowa panno.Mieli okazję poznać śląskie zwyczaje topienia marzanny i chodzenia z goikiem, a także posłuchać śląskiej gwary, którą posługiwali się prowadzący warsztaty. Dzieci ubierały też kukłę marzanny, tańczyły, śpiewały śląskie piosenki, brały udział w przedstawieniu o wiośnie oraz tworzyły wiosenne motyle na zajęciach  plastycznych. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych!

          • GÓRA GROSZA

          • W dniach od 1 listopada 2023 r. do 29 lutego2024 r. w Szkole Podstawowej w Gostyni  została przeprowadzona XXIV edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej Góra Grosza, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji było zebranie jak największej kwoty,  która zostanie przekazana na organizację pomocy psychologicznej, rzeczowej oraz specjalistycznej opieki dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski. Uczniowie naszej  szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i podobnie jak w latach ubiegłych chętnie włączyli się do akcji.

            W tym roku udało nam się zebrać kwotę 872,08 zł.

            Wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki i wsparli ten szlachetny cel

            SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

          • AKCJA EKOLOGICZNA

          • Z okazji Światowego Dnia Recyklingu wszystkie klasy I-III wzięły udział w zajęciach ekologicznych. Podczas lekcji uczniowie nabyli wiadomości z zakresu ochrony środowiska, a w szczególności recyklingu oraz segregacji odpadów. Po zajęciach każda klasa wykonała plakat podsumowujący nabytą wiedzę. W nagrodę za aktywną pracę na lekcji, wszyscy uczniowie otrzymali kalendarze, ufundowane przez gminę Wyry.

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • Z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 odbyły się dwa konkursy zatytułowane ,,Bezpiecznie w sieci". Konkurs plastyczny dla klas I-III oraz na wykonanie prezentacji multimedialnej w klasach IV-VIII.

            Przedstawiamy wyniki konkursów:

             

            w kategorii klas I-III 

            I miejsce Pola Gólczyńska klasa I a,

            II miejsce Michalina Hirsz klasa I a,

            III miejsce Tomasz Laksa klasa I c,

             

            w kategorii klas IV-VIII

            I miejsce Kamil Laksa klasa VIII a,

            II miejsce Julia Dyrda klasa 5b, Hanna Szweter klasa VIII a, Tymoteusz Sieradzki klasa V b,

            III miejsce Seweryna Wala klasa VIII b,

            wyróżnienie dla Emilii Danielczyk z klasy V a.

             

            Zwycięzcom Gratulujemy.

            Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

          • WIECZÓR FILMOWY

          • 29 lutego Samorząd Uczniowski, pod opieką pani Beaty Witek, przygotował wieczór filmowy dla uczniów klas IV-VIII. Dzieci i młodzież obejrzeli film pt. „Pułapka czasu” – kolejną wspaniałą produkcję ze Studia Disneya.

            Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników był popcorn oraz soki ufundowane przez Radę Rodziców. Było interesująco, radośnie, a wspólnie spędzony wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • XXIX WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

          • 29.02.24r odbył się etap rejonowy XXIX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, z zakresu wiedzy z Ewangelii wg św. Marka.

            Brali w nim udział uczniowie:

            1. Zofia Da-Via kl. Vic

            2. Kacper Grygierek kl. VIIb

            3. Lena Rendchen kl. VIIb

             

            Zofia Da-Via zdobyła I miejsce.

            Teraz czekamy na informację o zakwalifikowaniu się  naszej uczennicy do finału.

             

            Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.

          • WYCIECZKA DO WISŁY

          • 27 lutego uczniowie klasy 6 b oraz 7 b udali się na kulig do Wisły Czarne. Mimo że w Wiśle brakowało śniegu i jazda odbyła się wozami zamiast sań, piękna wiosenna pogoda wprawiła wszystkich w radosny nastrój. Po zakończonym kuligu uczniowie ogrzali się w przytulnej chatce przy herbacie i pieczonych kiełbaskach. W drodze powrotnej młodzież miała okazję zobaczyć również Jezioro Czerniańskie, spacerując po tamtejszej zaporze. 

          • WALENTYNKI

          • W środę 14 lutego uczniowie świętowali walentynki. Z tek okazji Samorząd Uczniowski pod opieką pani Beaty Witek przygotował kilka atrakcji. Były to m.in. akcja polegająca na włożeniu czerwonych ubrań oraz skrycie wyczekiwana przez wszystkich poczta walentynkowa, której listonosze dostarczali kartki z miłosnymi wyznaniami. O walentynkach nie zapomniała również Rada Rodziców, która przygotowała dla wszystkich uczniów słodki upominek w kształcie serca, za który bardzo dziękujemy.

          • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

          • 12 lutego 2024 r. uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939
            w Gostyni, w ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych, uczestniczyli w spotkaniach
            z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

            Policjanci szczegółowo omówili zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną nieletnich; konsekwencjami łamania prawa oraz przestrzegli uczniów przed zamieszczaniem zbyt wielu informacji i fotografii na portalach internetowych. Podczas spotkania uczniowie zostali poinformowani jakie przysługują im prawa i obowiązki oraz kto i w jakich sytuacjach ponosi odpowiedzialność prawną.

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni
        • 32 218 76 00 fax. 32 323 06 33
        • ul. Rybnicka 141 43-176 Gostyń Poland
        • czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30  
    • Galeria zdjęć

        brak danych