2 kwietnia to DZIEŃ OSÓB Z AUTYZMEM
W tym dniu jednoczyliśmy się z wami pokazując, że każdy z nas jest inny. Może i inny, a jednak taki sam!
2 kwietnia to DZIEŃ OSÓB Z AUTYZMEM
W tym dniu jednoczyliśmy się z wami pokazując, że każdy z nas jest inny. Może i inny, a jednak taki sam!
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce materiałów plastycznych dla podopiecznych OREW- u. Dzięki Wam uzbierała się całkiem spora paczka, co pokazało nam po raz kolejny, że pomimo ograniczeń związanych z obowiązującymi obostrzeniami w naszej społeczności jest wielu życzliwych ludzi, którym nie jest obojętny los bardziej potrzebujących. Dziś mogłyśmy przekazać podarunki podopiecznym i sprawić, aby na ich twarzach pojawił się uśmiech. Dla nas są to bezcenne chwile.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom i życzymy Zdrowych i Radosnych Świąt Wielkanocnych!
Szkolne Koło Wolontariatu
W drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna pt.
„Programowanie – zabawa z robotem”.
Zajęcia, prowadzone przez panią Beatę Witek, przeznaczone są dla uczniów klas I-III uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Jak przyznaje pani Beata Witek: „Głównym celem zajęć jest wzbudzanie zainteresowania nauką programowania i działaniem nowych technologii. Realizowane tematy są punktem wyjścia do utrwalania wiedzy z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, a zdobyte umiejętności, takie jak kreatywność, otwartość na współpracę i komunikację są kompetencjami, które można rozwijać i wykorzystywać również podczas codziennej nauki”.
W dniach 13-14 marca 2021r w Rybniku odbył się VIII Powiatowy Festiwal Tańca Viiverso o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika.
Nasza uczennica Magdalena Kempa brała udział w tym Festiwalu i zajęła 5 miejsce w kategorii soliści oraz 1 miejsce w kategorii "Formacje Taniec Współczesny 8-11 lat", 1 miejsce w kategorii "Miniatura Taneczna", 2 miejsce w kategorii "Mini Jazz".
Gratulujemy wytrwałości w tych trudnych czasach.
21 MARCA to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale też DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA. W tym dniu WSZYSCY: nauczyciele i ich bliscy, uczniowie i ich rodzice oraz rodzeństwo, ubraliśmy kolorowe skarpety nie do pary. PO CO? Chcemy przypomnieć, że między nami żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania. A przecież dzieli nas tak niewiele - tylko dodatkowy chromosom, poza tym wszyscy jednakowo potrzebujemy wsparcia, miłości i szacunku!
17 marca 2021r. klasa 3b uczestniczyła w lekcji online organizowanej przez RPWiK Tychy "Wodociagi Tyskie". Tematem lekcji było "Woda bez tajemnic". Dzięki przygotowanej prezentacji i rozmowom z prowadzącymi uczniowie mogli dowiedzieć się:
- o tym, jak woda trafiła do naszych kranów czyli droga jaką pokonuje kropelka;
- o codziennych sposobach na oszczędzanie wody;
- o technicznych aspektach związanych z siecią wodociągową;
- o sytuacji hydrologicznej w Polsce;
- o światowych problemach w związku z brakiem wody;
- o różnicy pomiędzy wodą z kranu, a butelkową.
Szkolny Wolontariat zachęca do udziału w zbiórce na rzecz podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Wyrach. Dzieci korzystające z opieki tego ośrodka, pomimo swoich niepełnosprawności uwielbiają tworzyć różnego rodzaju dzieła plastyczne na miarę swoich możliwości, dlatego w ramach współpracy i pomocy pomiędzy placówkami pragniemy sprawić podopiecznym ośrodka wielkanocną niespodziankę i zaopatrzyć ich w niezbędne środki plastyczne. Dzieciaki uwielbiają malować kredkami, farbami, lepić z plasteliny, modeliny czy też z ciastoliny. Z pewnością przydadzą się również bloki rysunkowe, techniczne, kolorowe oraz bibuła.
Zbiórka potrwa do 30 marca. Podarunki można zostawić w szkolnej portierni. Prosimy również do podarunku dołączyć karteczkę z informacją - imię i nazwisko ucznia oraz klasa.
21 marca obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA potocznie zwany DNIEM KOLOROWEJ SKARPETKI.
Powiedz o tym mamie, tacie, bratu, siostrze, cioci, sąsiadce, babci, dziadkowi - wszystkim, których spotkasz! W tym dniu ubierzcie 2 różne, kolorowe skarpety, zróbcie zdjęcie i prześlijcie je na czacie w aplikacji Teams do szkolnego pedagoga lub na adres mailowy: pedagog1.spgostyn@wyry.pl
Pokażmy, że RÓŻNI NAS TAK NIEWIELE - TYLKO 1 CHROMOSOM!
14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto na całym świecie. W tym roku ten dzień wypada w niedzielę, zatem w szkole będziemy świętować w poniedziałek - 15 marca. Na uczniów klas IV-VIII czeka wiele atrakcji: wykłady on-line na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, zagadki escape room i inne zabawy z liczbą Pi w roli głównej.
Zachęcamy do obejrzenia prezentacji o tej niezwykłej liczbie.
W pierwszym tygodniu marca uczniowie klasy III a poszukiwali odpowiedzi na pytanie „Za pomocą jakich zmysłów najlepiej poznajemy otaczający nas świat”. Zastanawialiśmy się co nam utrudnia, a co ułatwia poznawanie rzeczywistości. Odkryliśmy wiele ciekawych informacji na ten temat. Zastanawialiśmy się również jak radzą sobie z poznawaniem otoczenia ludzie niewidomi lub niesłyszący. Postanowiliśmy skonstruować roboty ułatwiające poznawanie świata i radzenie sobie z różnymi zadaniami. Ogłosiliśmy klasowy konkurs na „Robota wielofunkcyjnego”. Zaprojektowane przez nas roboty są naprawdę wielozadaniowe. Potrafią nie tylko sprzątać, ale przy okazji segregują śmieci, niektóre nawet od razu poddają zebrane odpady recyklingowi, dbają więc o ekologię. Wśród naszych projektów są również takie, które informują nas o różnych zagrożeniach, rozwiązują zagadki, pomagają w odrabianiu zadań domowych lub po prostu nas rozśmieszają i zabawiają. Można też w nich ukryć swoje najcenniejsze skarby, gdyż posiadają wiele tajemnych skrytek. Zabawa przy projektowaniu i budowaniu robotów, była wspaniała. Niektórzy z nas być może kiedyś naprawdę zajmą się projektowaniem i budowaniem takich cudów techniki.
Miło nam poinformować, że Mateusz Marciniak - uczeń klasy 8a uzysłał tytuł
LAUREATA
Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.
Gratulujemy!
Od 1 do 12 marca 2021 r. odbędzie się rekrutacja dzieci do klasy pierwszej
Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni.
Prosimy rodziców o zapoznanie się z zasadami rekrutacji oraz wypełnienie odpowiednich wniosków i złożenie ich w sekretariacie szkoły.
Uczniowie klasy V a uczestniczyli w
Warsztatach z Wyzwaniem: Odpowiedzialny Ja - chronię planetę!
Warsztaty organizowane były przez Program Projektor – Wolontariat Studencki. Tematem przewodnim warsztatów była otaczająca nas woda, jej rola w życiu człowieka, właściwości, dostępne zasoby oraz konieczność jej ochrony. Uczniowie mieli okazję przekonać się dlaczego mówimy, że woda to życie. W ramach podsumowania wiedzy zdobytej podczas warsztatów uczniowie pracując w grupach przygotowali prace na temat: Dlaczego trzeba dbać o wodę? Efekty można zobaczyć w załączonej galerii.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pani Agaty i Marty, które w ciekawy sposób przeprowadziły warsztaty.
1 marca uczennice naszej szkoły
Magdalena Kempa i Natasza Kabus
odebrały z rąk pani wójt Barbary Prasoł nagrodę za wybitne osiągnięcia sportowe.
Gratulujemy dziewczętom i ich rodzicom.
17 lutego obchodziliśmy w Polsce Dzień Kota. Podążając za słowami A. Klimek „Bo koty są dobre na wszystko, na wszystko co życie nam niesie, bo koty to czułość i bliskość.” uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni przez panią bibliotekarkę Karinę Frys do wspólnych obchodów tego sympatycznego wydarzenia. Pierwszoklasiści, podczas spotkania czytelniczego, słuchali ciekawostek na temat życia i zachowania kotów oraz wykonali prace plastyczne na ten temat. Dzieci miały również okazję obejrzeć wystawę książek, których głównymi bohaterami są koty oraz posłuchać fragmentów dobrze znanej, liczącej już 10 tomów serii książek „Cukierku, ty łobuzie” autorstwa Waldemara Cichonia, który w 2018 roku był gościem naszej szkoły. W tak wyjątkowym dniu nie zabrakło również opowieści dzieci o ich własnych puszystych, mruczących przyjaciołach.
Samorząd Uczniowski prezentuje klasy oraz uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen za pierwsze półrocze.
Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów również w drugim półroczu.
PREZENTACJA
Konkurs "Zimowe budowle ze śniegu" został rozstrzygnięty!
Zima w tym roku okazała się łaskawa, w końcu spadło trochę śniegu, był też mróz i dzięki temu można było ulepić co nieco ze śniegu.
Cieszymy się, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i jesteśmy pełni podziwu dla naszych uczniów, że zdołali wybudować małe arcydzieła.
Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, ale udało się wyłonić zwycięzców:
W kategorii klas I-III:
I miejsce: Jakub Duda - "Igloo z lodowymi oknami"
II miejsce: Natalia Skrobol - "Owca"
III miejsce: Matylda i Gabriel Chowańscy oraz Kamil Mikołajec "Igloo"
W kategorii klas IV-VIII:
I miejsce: Milena i Miłosz Kotlarscy - "Krakuś z ulicy Stokrotek"
II miejsce: Kamil Laksa - "Upadający Bałwan"
III miejsce: Jakub Wolski "Igloo" i Nadia Jarczyk "Olafiątka"
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i kreatywności.
Pełną galerię prac konkursowych można zobaczyć na szkolnym Facebooku.
*W sprawie wręczenia nagród organizatorzy konkursu skontaktują się ze zwycięzcami.
Powered by aSc EduPage