• KONKURS FOTOGRAFICZNY

          • Z okazji Dnia Dziecka, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni, serdecznie zaprasza uczniów do udziału w konkursie fotograficznym.

            W wolnym czasie zachęcamy do zrobienia zdjęć, które uwiecznią Waszą przyjaźń!

            Termin rozstrzygnięcia prac to 01.06.2023

          • KONKURS PLASTYCZNY

          • Na przełomie kwietnia i maja odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. Nasza Flaga

            Poziom był bardzo wysoki, a jury z trudem wybrało najlepsze prace.

             

            Z przyjemnością podajemy wyniki:

            I miejsce Kamil Ratka

            II miejsce Kamila Czypionka

            III miejsce Wiktoria Piątek

             

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

          • KĄCIK SZACHOWO-CZYTELNICZY

          • W piątek 12 maja, punktualnie o 10.30,  nowa przewodnicząca naszej szkoły Hanna Krzemińska  przecięła wstęgę  i oficjalnie otworzyła odmieniony kącik szachowy na I piętrze. Jego otwarcie było inicjatywą Samorządu Uczniowskiego i odpowiedzią na apele uczniów o potrzebie miejsca do relaksu i odpoczynku podczas przerw. Miejsce to zostało poddane gruntownej metamorfozie. Wyposażono go w nowe zestawy stolików z krzesłami, meble do przechowywania gier i książek, pufy i siedziska. Ponadto, przemalowano ściany oraz dodano komplety szachów i planszówek pozyskanych z akcji LIDL Talenciaki.

            Co więcej, dawny kącik szachowy wzbogacony został o część czytelniczą ze stanowiskiem bookcrossingu tj. wzajemnej wymiany książek, promującej czytelnictwo, jak również postawy ekologiczne zero waste.

            Teraz podczas przerw uczniowie będą mogli nie tylko szlifować myślenie strategiczne i poznawać nowych bohaterów książkowych, lecz także zacieśniać wzajemne relacje i spędzać miło czas.

            Projekt sfinansowany został przez Radę Rodziców za co serdecznie dziękujemy.

          • KONKURS

          • Z okazji Dnia Europy, 9 maja 2023 roku

            odbył się szkolny konkurs wiedzy

            na temat krajów niemieckojęzycznych.

             

            Flaga, Unii Europejskiej, Brexit, Europa

             

            Z przyjemnością podajemy wyniki:

              I miejsce Natalia Szczepanek kl. 8a

            II miejsce Agata Rzepka kl. 7a

            III miejsce Filip Nowrot kl. 8a

             

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

          • DZIEŃ EUROPY

          • 9 maja mieszkańcy Unii Europejskiej obchodzili Dzień Europy, którego głównym celem jest promowanie integracji europejskiej, szerzenie tolerancji i zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania praw człowieka. Dlatego też w maju odbywają się różnego rodzaju wydarzenia takie jak wystawy, koncerty, konferencje naukowe, odczyty, których zadaniem jest pogłębianie wiedzy na temat państw członkowskich Unii Europejskiej oraz dorobku kulturowego Starego Kontynentu. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach europejskich, podczas których mieli okazję przypomnieć sobie m.in. historię powstania Unii Europejskiej. Dla młodzieży klas siódmych oraz ósmych przygotowano również szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.

          • WYCIECZKA NA JURĘ KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKĄ

          • 8 maja uczniowie klas 5 b, 6 a oraz 6 b udali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Podczas wyjazdu młodzież wzięła udział w warsztatach pt. „Geografia w praktyce na Jurze”, których głównym celem było rozwinięcie u młodych turystów umiejętności orientacji w terenie za pomocą mapy oraz kompasu. Podczas zajęć uczniowie szukali ukrytych na szlaku znaków, które okazały się hasłem pozwalającym otworzyć skrzynię skarbów. Wycieczka była nie tylko wspaniałą okazją do poznania piękna Jury Krakowsko-Częstochowskiej za pomocą mapy i kompasu, ale przede wszystkim okazją do wspólnej nauki poprzez zabawę, podczas której wszyscy uczestnicy musieli ze sobą współpracować, aby osiągnąć sukces.

          • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

          •  

            Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła wzięła udział w II edycji ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”, który miał na celu przybliżyć uczniom wiedzę na temat krajów europejskich.

            Zainspirowani wieloma ciekawymi pomysłami podczas realizacji ww. projektu z innymi szkołami w Polsce, przeprowadziliśmy Innowację Pedagogiczną, dzięki której w ciekawy, nowoczesny i twórczy sposób uczniowie klas siódmych poznali kraj, jakim są Niemcy. Za pomocą metod aktywizujących, narzędzi TIK oraz różnorodnych form pracy siódmoklasiści dokładniej zagłębili się w tematykę realioznawstwa (Landeskunde) i poszerzyli swoją wiedzę z różnych dziedzin dotyczących Niemiec, m.in.: geografii, literatury, nauki, muzyki, turystyki, sportu, kuchni, tradycji i zwyczajów oraz języka. Treści krajoznawcze stanowią integralną część nauczania języka obcego, a dzięki wprowadzonej innowacji szczegółowo zwróciliśmy uwagę na wiele aspektów dotyczących kraju niemieckiego, jego kultury, sławnych i ważnych ludzi.

            Równie ważnym celem wdrożonej innowacji, poza tematyką realioznawczą, była komunikacja. Uczniowie, wzbogacając wiedzę o Niemczech, przełamywali barierę językową, posługując się językiem niemieckim podczas tworzenia i prezentowania zrealizowanych zadań. Podjęte działania uczniów, wykonane prace oraz pomoce dydaktyczne z pewnością posłużą kolejnym rocznikom i wzbudzą w nich zainteresowanie zarówno nauką języka  niemieckiego jak i przyczynią się do poznania Niemiec jako kraju.

            Gratuluję uczniom zdobytej wiedzy oraz chęci dążenia do rozwoju i angażowania się w innowacyjne przedsięwzięcia. Zapraszam do obejrzenia galerii z realizacji Innowacji Pedagogicznej „Europa i ja”- Niemcy.

            Joanna Steczek

          • KONKURS

          • Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole zorganizowany został konkurs ekologiczny „Recykling, kolejne życie odpadów”, którego celem było zwrócenie uwagi na problemy związane z degradacją środowiska oraz kształtowanie właściwych postaw ekologicznych oraz zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

            Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy stworzonej w 100% z odpadów surowcowych takich jak: plastikowe butelki, kartony, puszki, rolki po papierze, korki plastikowe czy inne odpady przeznaczone do recyklingu. 

            Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom estetyczny, odznaczały się dużą kreatywnością, pomysłowością i starannością, a także znacznym stopniem trudności wykonania. Komisja Konkursowa miała trudne zadanie przy ocenie prac, ponieważ każda praca była bardzo interesująca i ukazywała różnorodne techniki i sposoby zaprezentowania ekopomysłów ponownego wykorzystania odpadów. Gratulujemy pomysłowości wszystkim uczestnikom!

            Lista laureatów konkursu:

            I miejsce- Bartosz Sobota (7b)

            II miejsce- Piotr Kotas (4b)

            III miejsce- Wiktoria Gorzawska (5a)

            Wyróżnienie:

            Szymon Lisowicz (8b)

            Miłosz Łaska (5a)

            Oliwier Guzia (5a)

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni
        • 32 218 76 00 fax. 32 323 06 33
        • ul. Rybnicka 141 43-176 Gostyń Poland
        • czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30  
    • Galeria zdjęć

        brak danych