• WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

• W dniach od 18 do 28 października br. w naszej szkole przeprowadzono pierwszy stopień Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

Z przyjemnością informujemy, że do II etapu zakwalifikowali się:

Anna Frejno, kl. 8b - MATEMATYKA, JĘZYK ANGIELSKI
            Mikołaj Kot, kl. 8aJĘZYK ANGIELSKI
            Szymon Lisowicz, kl. 8b - JĘZYK ANGIELSKI
            Malwina Nowara, kl. 8b - MATEMATYKA, JĘZYK ANGIELSKI
            Szymon Orawski, kl. 7a - JĘZYK ANGIELSKI
            Patrycja Pawłowska, kl. 8c - MATEMATYKA, JĘZYK ANGIELSKI
            Natalia Szczepanek, kl. 8a - HISTORIA
            Hanna Szweter, kl. 7a - MATEMATYKA

Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie!

Terminy drugiego stopnia Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:

22 listopada - MATEMATYKA
            23 listopada - JĘZYK ANGIELSKI
            24 listopada - HISTORIA

Ww. konkursy odbędą się w szkole o godz. 11:00.

• ŚWIĘTO TABLICZKI MNOŻENIA

• 7 października obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie klas IV-VIII rozwiązywali szereg zadań, zagadek, łamigłówek dotyczących tabliczki mnożenia oraz kolorowali zakodowane obrazki. Uczniowie, którzy rozwiązali poprawnie wszystkie zadania otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

• AKCJA

• Przypominamy, że w tym roku szkolnym nadal zbieramy nakrętki dla Natalki. Przynosić je można na portiernię, gdzie znajduje się specjalny pojemnik.
            Zachęcamy do włączenia się w akcję!
            😃

• SPRZĄTAMY DLA POLSKI

• Na początku października nasza szkoła wzięła udział w jesiennej edycji akcji #SprzątamyDlaPolski.
            Nasi uczniowie wraz z opiekunem z ogromnym zaangażowaniem wysprzątali teren wokół szkoły, a także udali się do okolicznych lasów, by i tam usunąć skutki zanieczyszczeń powstałych poprzez działalność człowieka. Biorąc udział w akcji, udowodniliśmy, że stan naszego środowiska nie jest nam obojętny, a troska o otaczającą nas przyrodę jest podstawowym obowiązkiem każdego człowieka.
            PAMIĘTAJMY, ŻE LOS ZIEMI JEST W NASZYCH RĘKACH.

• UWAGA! AKCJA

• Szkolne Koło Wolontariatu „Dawcy Szczęścia” ogłasza zbiórkę karmy dla kotów i psów znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia PRO ANIMALI w Łaziskach Górnych.

Zbieramy także:
            * Kocie i psie przysmaki, koce, miski, podkłady chłonne.
            Artykuły przynosić można do portierni lub do świetlicy szkolnej.
            AKCJA TRWA DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA.
            Podopieczni będą wdzięczni za każdą pomoc!

• DZIEŃ JĘZYKÓW

• 26 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w obchodach „Europejskiego Dnia Języków” ustanowionego przez Radę Europy w 2001 roku. Dzień ten ma na celu promowanie nauki języków obcych, pokazanie korzyści płynących z ich znajomości, a także ukazanie dorobku kulturowego Starego Kontynentu. W tym roku w szkole przygotowano kącik edukacyjny, gdzie uczniowie mogli m.in. zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi Europejskiego Dnia Języków, krajów niemieckojęzycznych, a także spróbować swoich sił w czytaniu tzw. łamańców językowych. Dzięki wykorzystaniu technologii informatycznej dzieci i młodzież mieli także okazję przeczytać książkę kucharską zawierającą przepisy na tradycyjne potrawy poszczególnych państw. Książka napisana była aż w 20 językach! Ogromną popularnością cieszył się również „Quest Językowy” – gra terenowa, polegająca na poszukiwaniu informacji dotyczących państw europejskich i ich języków ukrytych w budynku szkoły.