• BEZPIECZNE FERIE

• W dniu dzisiejszym wzięliśmy udział w apelu „Bezpieczne ferie zimowe”. Celem uroczystości było utrwalenie zasad bezpiecznego wypoczywania podczas ferii oraz zabaw zimowych. Występujący uczniowie przypomnieli nam o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz niewłaściwego zachowania na drodze i w jej pobliżu. Mogliśmy również posłuchać zimowych piosenek w wykonaniu uczniów klasy 4b.
            Podczas apelu zostali również nagrodzeni laureaci szkolnego konkursu wiedzy o sporcie.
            Na koniec udanych i bezpiecznych ferii wszystkim uczniom i nauczycielom życzyły panie Wicedyrektor.

• KONKURS SPORTOWY

• W dniu dzisiejszym, 5 stycznia, odbył się szkolny konkurs wiedzy o sporcie. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, który składał się z 45 zadań. Uczniowie zmierzyli się z takimi pytaniami jak np.: Co oznacza zasada fair play?, Kto to jest Usain Bolt?, Która reprezentacja jest obecnym mistrzem świata w piłce nożnej mężczyzn?, Co to jest triathlon?
            Szkolnym znawcą sportowym został Szymon Lisowicz z klasy 8 b. Drugie miejsce zajął Nikodem Graczek z klasy 7 a, a na trzecim miejscu podium uplasowało się dwóch uczniów: Filip Kujawa z klasy 8 b oraz Filip Nowrot z klasy 8 a.
            Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników!

• MISTRZOWIE RACHUNKÓW

• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

„MISTRZ RACHUNKÓW”:

kategoria klasy IV - Wit Brzezicki

kategoria klasy V - Mateusz Kachnic

kategoria klasy VI - Amelia Makowiec

kategoria klasy VII - Kamil Laksa

kategoria klasy VIII - Paweł Pajor

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

• JASEŁKA

• Tradycyjnie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły spotkali się ze swoimi wychowawcami podczas klasowych Wigilii. Dzieci i młodzież złożyli sobie życzenia, rozpakowali prezenty czekające na nich pod choinką, śpiewali kolędy i opowiadali o świątecznych tradycjach panujących w ich domach.
            Uczniowie z niecierpliwością czekali również na bożonarodzeniowe jasełka, które odbyły się w szkole 22 grudnia. Dzieci z klasy III a pod opieką pani Sybilli Cofały, pani Marii Pehl oraz pani Jolanty Musioł przygotowały przedstawienie dla najmłodszych uczniów, podczas którego przypomniały wszystkim historię narodzin Jezusa w Betlejem oraz zaprosiły do wspólnego kolędowania. Z kolei starsi uczniowie wraz z Samorządem Uczniowskim, pod opieką pani Magdaleny Rybczyńskiej, pani Marty Pryszcz i pana Marka Prasoła, przygotowali „Kolędowy pokaz talentów” dla dzieci i młodzieży z klas IV-VIII. Podczas występów można było usłyszeć przepiękne kolędy i pastorałki wykonane solowo lub w specjalnie na tę okazję utworzonych zespołach.
            Jasełka zakończyło przemówienie Pani Dyrektor Ireny Piszczek, która złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

• DZIEŃ TRADYCJI ŚLĄSKICH

• 2 grudnia odbył się Dzień Tradycji Śląskich. W tym dniu uczniowie klas 1-3 wzięli udział w tematycznych warsztatach, m.in. nauce śląskiego tańca, robieniu klusek, malowaniu węglem, torze przeszkód z elementami robotyki, quizie gwary śląskiej. Dzieci  miały również okazję spotkać się z górnikiem, porozmawiać na temat jego pracy i przymierzyć sprzęt górniczy. To był dzień pełen wrażeń, a wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.