• PROJEKT

• Uczniowie klas ósmych Szymon Lisowicz oraz Paweł Pajor biorą udział w projekcie pt. Sejm Dzieci i Młodzieży. W ramach projektu uczniowie stworzyli stronę internetową poświęconą tematyce powstania w getcie warszawskim.

Link do strony: https://tpajor.wixsite.com/sdim-2023

Bardzo prosimy o upowszechnienie strony w mediach społecznościowych.

• Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się dnia 21 marca 2023 r.

klasy 4-6:
            I miejsce: Amelia Makowiec kl. 6a
            II miejsce: Weronika Włodarska kl. 6a
            III miejsce: Hanna Szulc kl. 5b

klasy 7-8
            I miejsce: Hanna Szweter kl. 7a
            II miejsce: Malwina Nowara kl. 8b
            III miejsce: ex aequo Nadia Adamaszek kl. 7b i Natalia Szczepanek kl. 8a

• GÓRA GROSZA

• Uczniowie naszej szkoły już od  kilku  lat uczestniczą w akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W bieżącym roku szkolnym odbyła się już XXIII edycja zbierania monet. Rozpoczęła się 1 listopada 2022 roku i trwała do 28 lutego 2023 roku. Akcja polega na zbiórce drobnych monet (od 1 grosza do 5 złotych) w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Zebrane monety pozwalają na pomoc dzieciom - szczególnie tym wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka i innych domach opieki dla dzieci.

„Góra Grosza” to nie tylko pomoc finansowa. Jest to lekcja empatii, zrozumienia i tolerancji.  Pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana GÓRA GROSZA może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. W bieżącym roku udało nam się zebrać kwotę 640 złotych.
            Za zaangażowanie i każdy grosik – BARDZO DZIĘKUJEMY!

• W ŚWIECIE ATOMÓW

• Czy ktoś z was zastanawiał się nad tym, jak wygląda mikroświat? Jaki jest kształt drobin, które tworzą materię? Czy można je zobaczyć? Czy są kolorowe? Klasa 7b szukała odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące budowy atomu podczas swoich lekcji chemii. Oprócz zdobywania wiedzy podczas zajęć, uczniowie podjęli się wykonania w swoim domu pracy pt. Przedstawiamy atomy. Wszyscy uczniowie podeszli do tego tematu bardzo profesjonalnie, a efekty możemy od tygodnia oglądać na II piętrze naszej szkoły (korytarz obok sali nr 14).

• WALENTYNKI

• We wtorek 14 lutego uczniowie naszej szkoły świętowali walentynki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod opieką pani Marty Pryszcz przygotował wiele ciekawych atrakcji. Były to m.in. akcja polegająca na włożeniu czerwonych ubrań, „mapa serca”, na której dzieci i młodzież zapisywali ważne dla nich kwestie, baloniki oraz wyczekiwana przez wszystkich poczta walentynkowa, której listonosze dostarczali kartki z miłosnymi wyznaniami. Rada Rodziców również pamiętała o tym wyjątkowym wydarzeniu i przygotowała słodki upominek dla każdego szkolnego łasucha. Święto Zakochanych było niezwykle radosnym dniem, który na długo pozostanie w pamięci uczniów.

• UCZTA BOGÓW

• Na początku lutego uczniowie wszystkich klas piątych przenieśli się na Olimp i przeżyli tradycyjną już w naszej szkole lekcję zwaną ucztą bogów. Dzieci zaprezentowały się wspaniale. Przygotowały świetnie przebrania i wyczerpująco opowiedziały o bogach, w rolę których się wcieliły. Dzięki tej zabawie z pewnością utrwaliły swoją wiedzę na temat dawnych wierzeń i ćwiczyły umiejętność autoprezentacji.

• NOC Z MATEMATYKĄ

• W piątek 3.02.2023 uczniowie klas 6, w ramach zajęć z Akademii Ucznia w Gminie Wyry, wzięli udział w „Nocy z matematyką”. Na początku zajęć każdy uczestnik przygotował dla siebie zdrową sałatkę owocową, zważył wybrane produkty, przeliczył odpowiednie jednostki, obliczył ilość kalorii. Kolejnym punktem tego wieczoru były zabawy z robotami. Po szalonych wyścigach robotów, które wygrał Kamil, dzieci przygotowały kartki walentynkowe. Kartki zostały wykonane metodą haftu matematycznego. Następnym zadaniem było przygotowanie zdrowych kanapek na kolację oraz obliczenie ich wartości kalorycznych. Na zakończenie uczniowie zagrali w grę Dobble XXL. Były to ostatnie zajęcie dla klas 6 w ramach zajęć z Akademii Ucznia. Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas.