• PRELEKCJA

          • W dniu 24 października gościliśmy w naszej szkole pana Zdzisława Rabendę, który opowiadał uczniom o swojej wyprawie pt. „Indie - od tropikalnej dżungli po himalajskie szczyty”. Pan Zdzisław rozpoczął opowieść od tego, jak przetrwał w szalonym Bombaju, następnie, jak udał się do tropikalnych dżungli Kerali, a stamtąd dotarł na sam kraniec Indii. Podróżował również przez Himalaje. Mówił o pokonanych pieszo dziesiątkach kilometrów, podczas których odwiedzał tajemnicze wioski, próbując przy tym zrozumieć tamtejsze systemy kastowe. Na sam koniec dojechał autostopem do dawnego buddyjskiego królestwa Ladakh, wspiął się na sześciotysięcznik i odwiedził góry Kaszmiru.

            Słuchając ciekawych opowieści i oglądając fotorelację z wyprawy przez chwilę uczniowie mogli się poczuć jak prawidziwi podróżnicy. Kto wie, być może pan Zdzisław zainspirował kogoś do zwiedzania i poznawania świata?!

          • WIRUSOOCHRONA

          • W dniu 15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Przy tej okazji w październiku uczniowie z klas I-III  wzięli udział w lekcjach profilaktycznych w ramach IV edycji wojewódzkiej akcji informacyjno - edukacyjnej #Wirusoochrona. Celem zajęć była promocja podstawowych zasad higieny wśród dzieci. Szczególną uwagę poświęcono zasadom mycia rąk. Uczniowie obejrzeli prezentację „Szkoła mycia rąk Maxa i Eli”, śpiewali piosenki o tematyce związanej z higieną osobistą, kolorowali, rozwiązywali łamigłówki, zadania i quizy tematyczne, ale przede wszystkim odbyli praktyczny trening dokładnego mycia rąk oraz pogadanki, które uzmysłowiły jak ważna jest dbałość o czystość.
            Uczniowie klasy 3c wzięli udział w dodatkowym module akcji #Wirusoochrona, otrzymali odrębne karty pracy, zakładki do książek przypominające o myciu rąk oraz pamiątkowe dyplomy.

            Mamy nadzięję, że  #LekcjaHIGIENY uzmysłowi nam wszystkim jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny osobistej, szczególnie teraz w okresie jesienno - zimowym.

          • KONKURS

          • W październiku uczniowie klasy 3b wzięli udział w klasowym konkursie plastycznym „Szkoła moich marzeń”. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy przedstawiającej szkołę ich marzeń. Wykonano 12 przepięknych prac, dzieci wykazały się wielką wyobraźnią i pomysłowością. Do wykonania prac użyto wielu przeróżnych materiałów, powstała m. in. szkoła magii, szkoła słodkości, górska szkoła, szkoła z parkiem rozrywki oraz szkoły z naszymi milusińskimi- kotkami, rybkami. Konkurs rozstrzygnięto w piątek 28 października, a prace uczniów można podziwiać na wystawie w naszej klasie.

          • WYCIECZKA

          • 26 października klasy 1c i 1d  pojechały do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej na spektakl pt. Księżniczka na ziarnku grochu. Przedstawienie było humorystyczne i wciągające. Wszystkim dzieciom bardzo się podobało i były zadowolone z wyjazdu.

          • WYCIECZKA

          • 25 października uczniowie klasy 5 b, 6 a oraz 6 b udali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Nowego Wiśnicza oraz Bochni. Zwiedzanie rozpoczęli wizytą w Zamku Kmitów – największym po Wawelu zamku w Małopolsce. Duże wrażenie zrobiła na dzieciach architektura oraz wystrój tego miejsca. Co więcej, dzięki wykorzystaniu wirtualnych okularów uczniowie mieli okazję zobaczyć zamek w czasach jego największej świetności.
            Kolejnym miejscem do którego udali się młodzi turyści była najstarsza w Polsce Kopalna Soli w Bochni, gdzie zobaczyli między innymi Kaplicę Św. Kingi oraz jechali podziemną kolejką. Dzięki multimedialnej ekspozycji dzieci poznały również historię założenia kopalni oraz warunki w jakich pracowali pierwsi górnicy.
            Wycieczka do Zamku w Nowym Wiśniczu oraz Kopalni Soli w Bochni była nie tylko wspaniałą przygodą, ale również żywą lekcją historii, którą jak sami uczniowie przyznali, mają nadzieję szybko powtórzyć, udając się w kolejne niesamowite miejsca.

          • EKOMISJA

          • 24 października uczniowie klasy 3b rozpoczęli realizację projektu edukacji ekologicznej „Ekomisja w podstawówkach”. Celem projektu jest pokazywanie pozytywnych aspektów niemarnowania zasobów, w tym żywności oraz wskazywanie, jak żyć zdrowo i ekologicznie.  Podczas pierwszych zajęć realizowaliśmy scenariusz „Smaki pór roku”. Uczniowie zapoznali się z kalendarzem polskich sezonowych warzyw i owoców, poznali sposoby produkowania żywności na świecie oraz zasady niemarnowania żywności.

            Agenci ekomisji z 3b wykonali także pyszne i kolorowe szaszłyki owocowe.

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniałą niespodziankę. Był to pokaz mody, podczas którego młodzież zaprezentowała zaprojektowane przez siebie stroje służbowe dla wszystkich pracowników szkoły, uwzględniając specyfikę wykonywanych obowiązków. I tak nieodzownym elementem ubioru dyrekcji stały się bezszelestne buty oraz przenośny dywanik, dzięki którym wszystkie kontrole w szkole będą bardziej efektywne. Nauczyciele języka polskiego otrzymali ogromne torby, gdzie zmieszczą się wszystkie zeszyty, podręczniki, lektury i słowniki, a torby dla nauczycieli języków obcych zyskały dodatkowo kieszeń na magnetofony. Matematycy, chemicy i fizycy otrzymali stroje wyposażone w sprzęt służący do wykonywania wszelkich specjalistycznych wyliczeń i pomiarów, a nauczyciele biologii otrzymali wygodne, ciepłe i przeciwdeszczowe płaszcze, dzięki którym obserwacja natury będzie możliwa w każdych warunkach pogodowych. Dla panów konserwatorów przygotowano specjalne spodnie, gdzie zmieszczą się wszystkie narzędzia potrzebne do naprawiania szkód wyrządzonych przez niesfornych uczniów, a panie kucharki otrzymały magiczne fartuszki wyposażone w nowoczesne akcesoria kuchenne, dzięki którym przygotowanie przepysznych obiadów będzie bardzo szybkie i łatwe.

            Podczas przedstawienia artystycznego uczniowie złożyli również życzenia dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz pozostałym pracownikom szkoły, a także podziękowali za ich pracę, trud i poświęcenie.

          • PROJEKT

          • W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie „Krokus” organizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja. Akcja ma charakter międzynarodowy i została zainicjowana przez  Holocaust Education Trust Ireland. Co roku w akcji bierze udział ponad 40 tysięcy uczniów, a także ponad 500 szkół z całej Polski. Projekt polega na posadzeniu cebulek krokusów (zadanie wykonała klasa 6a), które wyrosną na wiosnę i będą zdobić teren szkolny. Żółte Krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni
      • 32 218 76 00 fax. 32 323 06 33
      • ul. Rybnicka 141 43-176 Gostyń Poland
      • czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30  
  • Galeria zdjęć

      brak danych